Víkendový wellness pobyt prináša skvelú príležitosť na relaxáciu a únik od zhonu. Masáže, vírivky, sauny, rôzne procedúry, to všetko k wellnessu patrí. Viete však aj o nasledujúcich výhodách, ktoré vám okrem oddychu ponúka?

Detox

Neverili by ste, koľko toxínov sa do vášho tela dostane z jedla. A nielen toxínov, ale aj nadbytočných látok, ktoré vaše telo jednoducho nedokáže spracovať. Vyčistíte si tak svoj telový systém, odstránite škodlivé látky z tela, čím sa prečistí aj vaša krv, ktorá prúdi do životne dôležitých orgánov ako pečeň, obličky alebo pľúca. Detoxikácia môže pozostávať napríklad zo zmenenej stravy alebo rôznych cvičení.

Pobyt v prírode vám pomôže zastaviť sa

Viete o tom, že ticho prírody má veľmi pozitívne účinky na vašu myseľ? Wellness v Tatrách alebo uprostred rozľahlej prírody vás dokáže upokojiť viac ako wellness alebo masáže v prírode. Mestský ruch kladie veľkú námahu v tom, že myseľ človeka musí byť neustále v strehu, čo je veľmi podobné napätej situácií. Na druhej strane v prírode, kde na vás nebezpečenstvá nestriehnu a nemusíte byť až tak ostražitý, je na vašu myseľ kladený menší tlak z vonkajšieho okolia. Preto sa dokážete aj ľahšie uvoľniť v tomto prostredí.

Schudnete

Presne tak. Či už je to váš cieľ alebo nie, počas wellness pobytu dokážete okrem parádneho relaxu aj schudnúť. Okrem masáží alebo relaxačných aktivít si môžete vychutnať aj rôzne pohybové alebo fitness aktivity alebo detoxikačné procedúry založené na zmene vašej stravy.

Prevencia do budúcnosti

Väčšina problémov alebo chorôb nevzniká okamžite, ale až časom. Ako to býva pri strojoch, na začiatku funguje, no potom sa časom niektoré súčiastky opotrebujú, a treba ich vymeniť. Podobne je to aj s ľuďmi. Nie sme síce stroje, ale tiež máme len obmedzenú životnosť. Nanešťastie „naše súčiastky“ sa nedajú tak ľahko vymeniť ako pri strojoch. Zdravie máme len jedno. Keďže na náš organizmus je vyvíjaný čoraz väčší tlak, časom sa môže stať, že organizmus to jednoducho nevydrží. Preto pravidelný oddych vo wellness nielen pomôže momentálne zrelaxovať, ale aj vás udržať v zdraví počas nasledujúcich rokov.

 

Viac sa o možnostiach wellness pobytov sa dozviete na www.partizan.sk.