Jeseň už ukázala všetky svoje krásy farieb a ešte stále hrejúce slnečné lúče, no postupne prichádzajú stále chladnejšie dni a noci. Nemusíte ich však prečkať doma za oknom. Práve teraz je totiž výborná príležitosť na prechádzku v našich horách. Dokonalým miestom na jemnú turistiku je napríklad Štrbské pleso. Toto jazero patrí k najnavštevovanejším a najznámejším tatranským plesám. Taktiež je druhé najväčšie jazero na slovenskej strane Vysokých Tatier.

My sme sa tam jeden pekný jesenný deň vybrali a po ľahšej túre na vodopád Skok a späť sme sa ubytovali v neďalekom hoteli Borovica. Štvorhviezdičkový wellness hotel Borovica sa nachádza v obci Štrbské Pleso, asi 10 – 15 minút chôdze od jazera Štrbské pleso.

Už pri vstupe do hotela vás privíta veľmi príjemný personál na recepcii. Izby sú elegantné a v niektorých nájdete aj posedenie s krbom. V reštaurácii si môžete vybrať z rôznych jedál slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyne. Odporúčam vyskúšať „tatranský kyseľ“, čo je sladkokyslá dubáková polievka a steak s pečenými cherry paradajkami a omáčkou podľa vlastného výberu, či lososa. Ako predjedlo sa podáva napríklad pečivo s výborným bylinkovým maslom. V jesennom období samozrejme nesmú chýbať kačacie a husacie hody.

Aký by to bol wellness hotel bez dobrého wellnessu? Oblečte sa preto do pripravených županov, nahoďte hotelové papuče a zvezte sa na prízemie do wellnessu. Nájdete v ňom 20 metrový plavecký bazén, jacuzzi a detský bazénik. Nohy si môžete ochladiť a vymasírovať v bazénoch s rôznou teplotou a kamienkami. Súčasťou saunového sveta je fínska, bylinková, eukalyptová, turecká sauna a infrasauna. Užiť si naplno môžete aj tradičný saunový rituál Hammam v spojení s jemným pílingom a celotelovou masážou mydlovými bublinami. To však ani zďaleka nie je všetko. Ak túžite po niečom výnimočnom, na terase hotela nájdete vírivý bazén pod holým nebom s výhľadom na krásnu tatranskú prírodu. Ten je však potrebné vopred rezervovať a nie je v cene pobytu.

Večer si môžete posedieť v príjemnej atmosfére lobby baru. K dispozícii je veľký výber vín. Každú sobotu tu hrá živá hudba.

Raňajky sa podávajú v čase od 7mej do 10tej hodiny. Sú naozaj veľmi pestré a bohaté. Môžete si vybrať z rôznych druhov müsli, sušeného aj čerstvého ovocia (z ktorého si sami môžete pripraviť smoothie), jogurtov, pečiva, sladkých koláčikov, nátierok, syrov, šuniek, čerstvej zeleniny… Samozrejme nesmú chýbať vajíčka pripravené na rôzne spôsoby. Čerstvú praženicu vám pripraví kuchár priamo pred vami. Pri stole vás obslúžia s ponukou káv a čajov.

Športové zariadenia zahŕňajú posilňovňu, horolezeckú stenu a biliard. K dispozícii je bezplatná kyvadlová doprava do lyžiarskeho strediska.

Hotel celkovo pôsobí veľmi elegantne, no zároveň komfortne a diskrétne. Služby sú na veľmi vysokej úrovni. Odporúčame vyskúšať.