Výhody kolagénu pre organizmus: prečo sa ho oplatí užívať?
Výhody kolagénu pre organizmus: prečo sa ho oplatí užívať?

Kolagén patrí medzi najdôležitejšie štrukturálne bielkoviny, pretože sa podieľa na viacerých dôležitých úlohách v tele. Čo patrí medzi hlavné benefity kolagénu pre organizmus? Z akých zdrojov je možné kolagén telu dodať? Na to všetko sme sa pozreli bližšie.

Bolia vás častejšie kĺby, cítite sa unavení a vaša pleť či vlasy sú v horšom stave? Dôvodom môže byť práve nedostatok kolagénu. Ten totiž po 25. roku života výrazne klesá a je ho preto dôležité dodať do organizmu tým správnym spôsobom. Ako na to? Riešení je hneď niekoľko. Prvým z nich je strava. Najviac kolagénu sa nachádza v mäse, listovej zelenine, tučných rybách, bobuľovitom ovocí alebo paprike. Nikdy však nemáte prehľad o tom, aké veľké množstvo kolagénu ste za deň zo stravy prijali. Preto sú ideálnym riešením výživové doplnky.

Výživové doplnky treba brať dlhodobo

Chcete vidieť výsledky a zlepšenie vášho stavu? V tom prípade by ste mali užívať výživové doplnky dlhodobo a hlavne pravidelne. Kolagén pre ženy zlepšuje stav vlasov, pokožky a je tiež výborným riešením na lepšiu pohyblivosť a koncentráciu. Keďže ženy majú častokrát problémy s týmito oblasťami, kolagén je tým správnym riešením na ich posilnenie. Okrem iného, výživový doplnok tohto druhu sa môže nachádzať aj v podobe nápoju. Takýto spôsob užívania je mimoriadne obľúbený, pretože ľudia vďaka nemu nikdy na potrebnú dennú dávku nezabudnú a budú užívať kolagén s obľubou, nakoľko vyniká nezameniteľnou chuťou.

Ako zlepšuje kolagén pleť?

Ak máte pocit, že trpíte suchou, citlivou alebo podráždenou pokožkou, kolagén na pleť vám zaručene pomôže. Dodá vašej pleti potrebné živiny a zároveň bude vďaka nemu pokožka svieža, dokonale vyzerajúca a v neposlednom rade aj bez akýchkoľvek dokonalostí. Samozrejme, na jej zlepšenie je dôležitý aj zdravý životný štýl, no kolagén na pleť zohráva v tejto oblasti skutočne kľúčovú úlohu.

Podpora pohyblivosti

Ak ste na sebe spozorovali bolesti kĺbov, ktoré sa predtým u vás neobjavovali, je veľmi pravdepodobné, že máte v kĺboch a väzivách nedostatok kolagénu. Ten je v tomto prípade nutné doplniť, pretože len tak budete mať možnosť plnohodnotne sa hýbať a hlavne, bez akýchkoľvek obmedzení a bolestí. O tom hovoria aj mnohé vedecké štúdie, ktoré sa vykonávali na ľuďoch s problémami kĺbov.

Kolagén pre lepšie trávenie

Kolagén vo všeobecnosti obsahuje glycín, ktorý do vysokej mieri podporuje tráviaci trakt a jeho fungovanie. Prečo práve glycín? Je o ňom známe, že podporuje množenie prospešných baktérií, čo v konečnom dôsledku zlepšuje trávenie. Okrem iného, kolagén do istej miery slúži aj ako prevencia voči ochoreniam, ktoré majú súvis s tráviacim traktom. Vďaka tomu sa tak budete vedieť vyhnúť mnohým nepríjemným zdravotným komplikáciám.