Poznáte všetky typy zdravotných matracov?

Často sa hovorí o zdravotných matracoch, ale len málokto vie, čo tento pojem vlastne znamená. Medzi zdravotné matrace sa zaraďujú všetky matrace, ktoré sú certifikované a pomáhajú pri rôznych zdravotných problémoch. Rozdeľujú sa na viacero typov a pri ich výbere je potrebné zohľadniť váš zdravotný stav.

Investícia do zdravotného matraca sa vyplatí

Pri pohľade na cenu zdravotného matraca možno váhate s jeho kúpou. Môžeme vás uistiť, že kvalitné zdravotné matrace sú správnou investíciou. Takéto matrace nielenže dlhšie vydržia, ale aj prospejú vášmu zdraviu. Niekedy pri surfovaní na internete natrafíte na rôzne zľavy a špeciálne ponuky. Jednou z prebiehajúcich akcií je ponuka matrace výpredaj na stránkach e-shopu matracentrum.sk. Oplatí sa preto informovať a hľadať. Iste nájdete matrac, ktorý bude kvalitatívne i cenovo vyhovovať vašim predstavám. Overte si však vždy certifikát produktu, ktorý je zárukou deklarovaných vlastností. Viete vlastne z akých zdravotných matracov môžete vyberať?

Antialergické matrace

Podľa názvu iste ľahko určíte pre koho sú antialergické matrace určené. Ak trpíte alergiou na prach, plesne alebo roztoče, o inom ako o antialergickom matraci ani neuvažujte. Materiály použité pri výrobe týchto matracov sú vzdušné, dobre odvádzajú vlhkosť, bránia usádzaniu nečistôt a niektoré dokážu alergény dokonca likvidovať. Antialergické matrace sa vyrábajú z latexu alebo kokosových vlákien. Medzi najkvalitnejšie matrace pre alergikov patria Materasso matrace.

Anatomické alebo ortopedické matrace

Trpíte bolesťami v krížovej oblasti, trápi vás krčná chrbtica alebo ste po operácii kĺbov? Matrac, ktorý vám uľaví od bolestí sa volá anatomický. Anatomické matrace sa plne prispôsobia krivkám tela a dokážu rozložiť jeho váhu rovnomerne po celej ploche. Tieto matrace sú mäkšie, ale zároveň dostatočne tuhé, aby slúžili ako opora tela. Najobľúbenejšie medzi anatomickými matracmi sú matrace vyrábané z lenivej peny.

Antidekubitné matrace

Pre seniorov a dlhodobo ležiacich sú určené antidekubitné matrace. Ide o matrace, ktoré bránia tvorbe preležanín. Tie sa tvoria predovšetkým na tých častiach tela, ktoré sú postihnuté stratou svalovej hmoty alebo tuku. Kosti tlačiace na kožu po nejakom čase zapríčinia vytváranie modrín a bolestivých preležanín. Antidekubitné matrace sa prispôsobia polohe tela a poskytnú oporu na správnych miestach. Niektoré z nich dokonca dokážu jemne masírovať a týmto spôsobom podporujú krvný obeh.