Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob chudnutia

Veľa ľudí nevie nájsť šport, ktorý by ich bavil a zároveň pri ňom mohli schudnúť. Alebo nemôžu športovať kvôli rôznym zdravotným obmedzeniam. Máme pre vás skvelý tip na šport, ktorý je prirodzený pre každého človeka a navyše nesmierne efektívny pri chudnutí. Vsaďte na chôdzu do schodov alebo rýchlu chôdzu a budete zhadzovať kilogramy závratnou rýchlosťou.

Prečo je chôdza tak efektívny pohyb

Ľudia za posledné storočie neuveriteľne zleniveli, nahradili chôdzu vozením sa v automobiloch, chodenie do schodov výťahmi a športové aktivity za surfovanie po internete či pozeranie televízie. Následne sa čudujú, že priberajú na váhe, majú problémy s kĺbmi, so srdcom a strácajú rýchlo energiu. Niektorí sa snažia zachrániť situáciu kúpou domácich strojov na cvičenie a v závere stoja nečinne v kúte. Popri tom je tak jednoduché obuť si pohodlnú obuv, vhodne sa obliecť a vyraziť do prírody. Alebo zájsť k najbližšiemu schodisku a vyšliapať ho niekoľkokrát hore dolu. Rýchla chôdza a chôdza do schodov je pre človeka prirodzeným pohybom, ktorý vám pomôže pri chudnutí. Pri chôdzi do schodov dokonca spálite viacej kalórií ako pri behu. A to nielen pri chôdzi do schodov, ale aj dolu schodmi. Pri chôdzi do schodov sa zapájajú do činnosti predovšetkým stehenné a sedacie svaly. Výsledkom je vyformovaný zadok a pevné stehná. Navyše sa pri chôdzi maximálne aktivuje metabolizmus, ktorý je dôležitý pre štíhlu líniu. Veľkou výhodou chôdze do schodov je to, že tento pohyb sa dá simulovať aj v pohodlí domova. Stačí, aby ste si kúpili stepper a môžete šliapať pri počúvaní obľúbenej hudby. Pre väčšiu stabilitu mini stepperov vám dobre poslúžia podložky na cvičenie, ktoré následne využijete pri preťahovaní alebo strečingu. V prípade, že si kúpite stepper s držadlami, zapojíte do pohybu dokonca vrchnú časť tela a cvičenie bude ešte efektívnejšie. Cvičenie na steppery môžete striedať napríklad s posilňovaním, pri ktorom je neoceniteľnou a skladnou pomôckou guma na cvičenie.

Chôdza poskytuje telu mnoho benefitov

Nielen kvôli chudnutiu by ste sa mali venovať chôdzi a častejšie nechávať kľúče od vozidla doma. Chôdza má veľa zdravotných benefitov, ktoré vás budú motivovať k tomuto jednoduchému pohybu. Stačí 30 minút sviežej chôdze denne na to, aby ste predišli ochoreniam pohybového aparátu a kardiovaskulárnym chorobám. Pri chôdzi posilňujete srdce a dokonca aj váš mozog. Zlepšíte sa vaša schopnosť sústredenia a vaša pamäť začne pracovať na plné obrátky. Lekárske výskumy preukázali, že u ľudí venujúcich sa pravidelne rýchlej chôdzi alebo chôdzi do schodov sa znížilo riziko mozgovej príhody až o 30 %.  Ak sa budete venovať chôdzi v prírode, maximálne sa zrelaxujete a odbúrate stres. Chôdza pomáha predchádzať aj demencii, znižuje riziko vzniku cukrovky o 60 % a chráni organizmus pred  nádorovými ochoreniami. Po sviežej chôdzi sa budete cítiť plný energie a vďaka endorfínom vás naplní pocit šťastia. Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a skúste začať s chôdzou vo vašej obývačke pomocou niektorého zo stepperov, ktoré má tento internetový obchod v ponuke. Iste si vyberiete z veľkého množstva modelov mini stepperov, stepperov s držadlami alebo fitness chodov.