Pamäťový matrac. To najlepšie pre váš spánok, kĺby a chrbticu

Matrace sú jednou z vecí, na ktorých by ste nemali šetriť. Možno patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí spia každý večer ako hodení do vody. Alebo je vaša chrbtica v perfektnej forme. Nezabudnite, že roky pribúdajú každému a zdravotné problémy sa môžu zjaviť zo dňa na deň. Myslite na prevenciu a dožičte svojmu telu počas spánku to najlepšie. 

Prečo je výber správneho matraca dôležitý

Kvalitný matrac je dôležitý pre deti i dospelých. Matrace vedia zabezpečiť správny vývoj dieťaťa, dožičiť mu a aj vám plnohodnotný spánok. Zdravotné matrace dokonca pomáhajú pri bolestiach či ochoreniach pohybového aparátu. Na druhej strane nekvalitný matrac, na ktorom sa budete snažiť ušetriť, vás bude stáť oveľa viac ako len prázdnu peňaženku.

Dlhodobým spaním na príliš tvrdom alebo mäkkom matraci sa dopracujete k podliatinám, privodíte si bolesti chrbta, ramien a kĺbov alebo sa budete v noci neustále prehadzovať z boka na bok. Ak sa ráno prebúdzate s bolesťami, cítite sa dolámaní a nevyspaní alebo je váš matrac starší ako 8 rokov, je čas na výmenu starého matraca za nový.

Najlepšou voľboumatrace s pamäťovou penou. Ako už sám názov napovedá, ide o matrace, ktoré si zapamätajú vaše „potreby“ a budú sa nimi riadiť. Zaujala vás táto informácia? Čítajte ďalej a dozviete sa o zázračných vlastnostiach pamäťových matracov.  

Pamäťové matrace sú ideálnym riešením pre kvalitný spánok.
Pamäťové matrace sú ideálnym riešením pre kvalitný spánok.

Čo všetko dokáže matrac z pamäťovej peny

Nekvalitné alebo staré matrace sú plné vyležaných miest, ktoré spôsobujú mnohé zdravotné komplikácie. Svoje vedia o bolestiach povedať ľudia, ktorí sa podrobili operácii bedrového kĺbu. Týchto ľudí bolí každý pohyb či otočenie v posteli.

Mnohí z nich už pochopili, že kúpou kvalitného matraca sa ich bolesti eliminujú. Jednoznačne najlepšou voľbou medzi matracmi je matrac z pamäťovej peny. V ponuke obchodov ho môžete nájsť aj pod názvom matrac z lenivej alebo viskoelastickej peny. Výhody spánku na matraci z pamäťovej peny sú nespočetné.

Matrace z pamäťovej peny sa vyrábajú podobne ako klasické matrace z polyuretánu, ale majú niečo navyše. Pri ich výrobe sa využíva špeciálna technológia vháňania plynu priamo do peny. Týmto spôsobom sa kompletne menia vlastnosti polyuretánu. Vzniká tak matrac, ktorý sa maximálne prispôsobí všetkým krivkám vášho tela.

Pamäťová pena je veľmi prispôsobivá, ale vie dodať telu potrebnú oporu. Na žiadnom mieste vášho tela nevznikajú zbytočné tlaky, čo znamená úľavu pre bolesťou namáhané kĺby a kosti. Polyuretán je navyše syntetický materiál, ktorý nechutí parazitom. Nemusíte sa obávať nevítaných návštevníkov akými sú roztoče.

Matrac z pamäťovej peny je vďaka tomu vhodný aj pre alergikov. Poslednou bodkou k dokonalosti tohto matraca je, že tlmí otrasy pri pohybe. V noci vás neprebudí žiadne vŕzganie a ani otočenie vášho partnera. Pamäťová pena  je oproti iným materiálom používaným na výrobu matracov cenovo dostupná. Za rozumnú cenu získate matrac, ktorý si zamilujete ihneď po prvej noci. 

Matrace z pamäťovej peny dokonale kopírujú chrbticu a nikde netlačia. Zdroj: Materasso.sk
Matrace z pamäťovej peny dokonale kopírujú chrbticu a nikde netlačia. Zdroj: Materasso.sk

Sprievodca pri výbere najlepších matracov

Možno ste z nejakého dôvodu neprepadli skvelým vlastnostiam pamäťového matraca. Nemusíte zúfať. Kvalitné matrace sa vyrábajú aj z iného materiálu ako polyuretánu. Aký matrac si vybrať? Ponúkame vám malý prehľad najlepších matracov. 

Matrace zo studenej peny

Môžete ich nájsť aj pod názvom matrace z HR peny. Majú podobné vlastnosti ako pamäťové matrace. Sú však o niečo vzdušnejšie a pevnejšie. Hodia sa na polohovateľné lôžka.

Matrace z PUR peny

Polyuretánové matrace poskytujú dostatočnú elasticitu, a zároveň majú vďaka tvrdšiemu jadru dlhšiu životnosť. Vyrábajú sa v rôznej tvrdosti, a preto sú vhodné na rôzne typy postelí. Tento typ matraca sa oplatí kupovať ľuďom s vyššou hmotnosťou.

Matrace z BIO peny

BIO matrace majú podobné vlastnosti ako vyššie spomínané penové matrace. Sú však vyrábané z prírodných olejov. BIO matrace sú stabilné, tvarovo stále a môžu byť variantom pre ekologicky zmýšľajúcich ľudí. 

Gélové matrace

Gélové matrace sa vyrábajú z lenivej peny, do ktorej je pridaný špeciálny gél. Vďaka nemu sú tieto matrace hypoalergénne, dokážu premasírovať telo a majú dlhú životnosť. Veľmi často sa využívajú v nemocniciach. 

Latexové matrace

Latexové matrace sú dostatočne pevné a stále. Vo svojom vnútri kombinujú prírodný a umelý kaučuk. Latex je materiálom, ktorý sa vyznačuje príjemnou mäkkosťou. Preto by po týchto matracoch mali siahnuť ľudia, ktorí preferujú mäkšie matrace. Latexový matrac však nie je vhodný pre alergikov kvôli zníženej schopnosti absorpcie vlhkosti. 

Sendvičové matrace

Sendvičové matrace sú kombináciou viacerých materiálov (polyuretán, studená pena, kokosové vlákno a iné). Kombinácia týchto materiálov vytvára variabilný matrac s rôznou tvrdosťou v jednotlivých častiach. 

Pružinové matrace

Pružinové matrace už našťastie nie sú také, aké si pamätáme z detstva. Ich jadro síce tvorí pružina, ale na jej povrchu je zaisťovacia vrstva, ktorá sa stará o komfortné spanie bez vŕzgania. Pružiny v matraci sú pevné, odolné a zaručujú matracu dlhú životnosť. 

Moderné pružinové matrace s komfortnou vrstvou z pamäťovej peny. Zdroj: Materasso.sk
Moderné pružinové matrace s komfortnou vrstvou z pamäťovej peny. Zdroj: Materasso.sk

Stavte na odborníkov vo svete matracov

Pri kúpe matraca sa obráťte na odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami a veľkým výberom produktov. Ak túžite po kvalitne vypracovaných matracoch vyrobených zo špičkových materiálov, obráťte sa na firmu Materasso. Materasso je slovenským výrobcom matracov hodnotených ako zdravotná pomôcka.

To napovedá o garancii kvality od vývoja až po expedíciu. Materasso ponúka viac ako 100 druhov zdravotných a ortopedických matracov, roštov a doplnkov pre zdravý spánok. V ponuke obchodu Materasso nájdete mnohé jedinečné matrace ako napríklad matrace s penou Eliocell, antibakteriálne matrace alebo matrace zo SWISS peny. Cesta k relaxu a zdraviu je taká jednoduchá. Stačí kliknúť na webové stránky e-shopu materasso.sk alebo navštíviť niektorú z partnerských predajní firmy Materasso.