Veľký pomocník každého zanieteného cyklistu

S prichádzajúcimi teplejšími dňami sa naše aktivity presúvajú z interiéru do prírody. Čoraz častejšie je vidieť cyklistov, ktorí brázdia cyklotrasy alebo lesné terény. Bohužiaľ nie každé mesto má vybudované trasy pre cyklistov alebo v blízkom okolí lesíky vhodné na jazdu. Ak túžite spoznávať cyklistické trasy vo vzdialenejších oblastiach alebo dokonca v zahraničí, mali by ste si ihneď zaobstarať nosič na bicykle.

Ktorý nosič na bicykle je najlepšou voľbou

V oblasti ponuky nosičov na bicykle máte naozaj z čoho vyberať. Niektoré nosiče sa podobne ako strešný box dajú pripevniť priamo na strechu vozidla resp. na priečniky. Iné nosiče majú možnosť prichytenia o zadné dvere automobilu. Tento variant je najlacnejšou možnosťou. Myslite však na to, že vykladanie bicyklov na strechu alebo ich pripevňovanie na dvere kufra vozidla je prácna záležitosť. Preto je z hľadiska úžitkových vlastností a rýchlej manipulácie najlepšou voľbou nosič na ťažné zariadenie. Nosič na ťažné nie je síce najlacnejším variantom, ale jeho kúpou získate nosič, ktorý uvezie až 60 kg a nemusíte brať ohľad na nosnosť strechy vozidla. Zároveň môžete na nosič umiestniť viacero bicyklov (niektoré typy unesú až 4 bicykle) a dokonca aj elektrobicykel. Nezabudnite však na bezpečnostný systém uzamykania. Nosiče bicyklov na ťažné zariadenia sa dajú veľmi rýchlo namontovať a po demontáži nezaberú veľa miesta, predovšetkým v prípade nosiča závesného. Na druhej strane stoja nosiče plošinové, ktoré sú síce robustnejšie, ale majú vyššiu nosnosť a poskytujú plnú bezpečnosť pre prevážané bicykle. Oba modely nosičov na ťažné sa k vozidlu pripevňujú veľmi jednoducho pákovým systémom. Lacnejšie typy nosičov je potrebné dotiahnuť kľúčom.

Myslite na zmenu jazdných vlastností vozidla

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie prekrýva časť vozidla, a preto si budete musieť vybaviť tretiu poznávaciu značku, ktorú umiestnite priamo na nosič. Takýto nosič disponuje aj svetlami, ktorých funkčnosť zabezpečuje prepojenie nosiča s vozidlom pomocou pinov. Pri šoférovaní s nosičom nikdy nezabúdajte na to, že šírka vášho automobilu sa zväčšila. Hlavne pri predbiehaní musíte s týmto parametrom počítať. Mierne sa zmení aj aerodynamika jazdy a chovanie vozidla v zákrute. Iste si všimnete aj vyššiu spotrebu, a to predovšetkým pri nosičoch, ktoré sa umiestňujú na strechu. Tieto nosiče robia problémy aj pri vjazde do garáže, kedy budete musieť bicykle z nosiča zložiť. Myslite taktiež na to, že nosiče na ťažné zariadenie a na piate dvere čiastočne prekrývajú výhľad šoféra. Mali by ste byť pri šoférovaní opatrnejší a obozretnejší. Ani jedno z uvedených upozornení nemení nič na tom, že sú nosiče naozaj veľkým pomocníkom pre každého milovníka cyklistického športu.