cestovné poistenie
cestovné poistenie

Chystáte sa tento rok do zahraničia na dovolenku, poprípade pracovnú cestu? V tom prípade by ste nemali zabudnúť na cestovné poistenie. Je veľmi dôležité a mali by ste na to myslieť vopred. V súčasnosti sa dá toto poistenie vybaviť aj na jeden či dva dni.

Prečo by ste mali myslieť aj na cestovné poistenie? Nuž, dôvodov je veľa. V prvom rade si musíte uvedomiť, že za poistenie platíte len v krajine, kde žijete. Preto máte zadarmo zdravotnú starostlivosť, všetky úkony a operácie. Nemusíte zaplatiť za výjazd sanitky či iného zdravotníckeho zariadenia. V zahraničí to tak nefunguje a cestovné poistenie by ste si mali vybaviť najmä z tohto dôvodu.

Vybavte si poistenie online

Už dávno nežijeme v dobe, kedy by ste si museli ísť vybaviť cestovné poistenie na úrady. Dnes si môžete vybaviť najlacnejšie cestovné poistenie pomocou internetu. Stačí vám na to pár klikov, online platba a zadanie vašich osobných informácií. Nezabudnite na zadanie krajiny, do ktorej cestujete a v akom termíne si vyžadujete poistenie mať.

Čo zahrňuje cestovné poistenie?

Vo všeobecnosti platí, že cestovné poistenie porovnanie si môžete pozrieť na internete, poprípade sa opýtať cez danú agentúru, ktoré vás vyjde najlepšie. Je však dané, že všetky tieto poistenia zahŕňajú:

  • Liečebné náklady v zahraničí
  • Poistenie v prípade úrazu
  • Batožina, stornovacie poplatky
  • Meškanie letu
  • Nevyužitá cesta
  • Spôsobenie škody

V opačnom prípade by ste si všetky tieto náklady museli hradiť z vlastného vrecka a verte či nie, rozhodne nejde o malé čiastky. V zahraničí sa ceny líšia, no spravidla sú o čosi vyššie ako u nás. Vždy si tak vopred zistite, čo dané cestovné poistenie zahŕňa. Nemusíte sa však ničoho báť, cena poistenia nie je vôbec vysoká a rozhodne sa oplatí dané poistenie vybaviť. Tak neváhajte a zaobstarajte si ho dnes aj vy.