Kúpili ste si práve nové alebo ojazdené vozidlo a hľadáte to vôbec najvýhodnejšie poistenie pre vás. Potom rozhodne nechoďte do jednej vybranej poisťovne vo vašom meste, ale uskutočnite si prieskum trhu na vlastnú päsť. Nebojte sa, nezabijete tým vôbec veľa času. Stačí len vyplniť pár základných údajov a porovnanie poistení od jednotlivých poisťovní si vytvoríte automaticky.

Zákonná poistka na auto je nevyhnutnosťou a bez nej s ním vôbec nemôžete na cestu. Preto už predtým, než si idete pre kúpené vozidlo, ho musíte poistiť. Síce občas sa takéto vybavovačky musia riešiť narýchlo, predsa len nepodliehajte panike a neberte prvú ponuku, ktorá vám príde pod nos. Ale sadnite si za počítač a nechajte si vyhľadať to vôbec finančne najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie.

Porovnanie poistiek v priebehu momentu

Pomôže vám k tomu internetová služba onlinePoistenie.sk, ktorá združuje ponuky takmer všetkých renomovaných poisťovní na slovenskom trhu. Prostredníctvom nej si môžete nechať vyhotoviť prieskum trhu šitý priamo na mieru vám, ktorý vám nezaberie viac ako 5 minúť času. Vašou úlohou je len vyplniť všetky potrebné údaje o vozidle a vás ako jeho majiteľovi, prípadne budúcom majiteľovi. Službe potom trvá len niekoľko sekúnd na zostavenie konkrétnych ponúk od jednotlivých poisťovní, ktoré sa vám následne zobrazia usporiadané od najlacnejšiu až po najdrahšiu. Uvidíte, že rozdiely medzi nimi sú podstatné a často až v ráde stoviek eur. Rovnakým spôsobom sa dá urobiť prieskum trhu aj pre havarijné poistenie, ak oň máte záujem.

O rok môže skúsiť nájsť ešte lacnejšie poistenie

Niekoľko mesiacov pred uplynutím platnosti vašej poistky na auto si môžete prostredníctvom onlinePoistenie.sk vašu poistku nechať opäť prepočítať. Za rok ste dosiahli vyšší vek, ste dlhšie držiteľom vodičského oprávnenia, prípadne dlhšie trvá bezškodový priebeh. A to sú faktory, ktoré môžu opäť znížiť cenu poistenia, najmä u mladších vodičov. Ak sa rozhodnete pre zrušenie pzp a uzatvorenie nového, nezabúdajte, že starej poisťovni musíte doručiť výpoveď minimálne 42 dní pred výročným dňom.