make-up líčenie
make-up líčenie

Prirodzený vzhľad je trendom v líčení už nejaký ten piatok. Nie každý si s ním ale vie rady. Ako na tzv. no make-up líčenie, aby ste vyzerali prirodzene, a pritom zakryli všetky nedokonalosti a pupienky? Prečítajte si náš návod, ako rýchlo a ľahko vykúzliť dokonale prirodzené líčenie.

Nebaví vás ráno stáť hodiny pred zrkadlom, než vytvoríte dokonalé líčenie, ktoré zakryje nedokonalosti a bude vyzerať prirodzene? Skúste trend tzv. no make-up looku. Nielen že budete vyzerať, ako keby ste nalíčená vôbec nebola, ale nezaberie vám to viac ako pár minút.

1. Dajte prednosť BB krému

Pre dokonale prirodzené líčenie je ideálne siahnuť po jemnom make-upe alebo BB kréme, ktorý zjednotí tón pleti a navyše taktiež hydratuje a chráni pred UV žiarením. Nevýhodou je, že nemá také silné krytie ako klasický make-up, naopak ale pôsobí oveľa prirodzenejšie a vaša tvár nebude vyzerať, ako by ste na nej mali masku. Nedokonalosti potom môžete zakryť v ďalšom kroku.

2. Použite korektor

Nedokonalosti, vyrážky a tmavé kruhy pod očami ľahko prekryjete korektorom. Ten obsahuje farebné pigmenty a používa sa iba na konkrétne problematické oblasti, nie na veľké plochy tváre. Korektor by mal byť o jeden odtieň svetlejší ako BB krém. Nanášajte ho v malom množstve iba na konkrétne nedokonalosti a vyrážky.

TIP: Nechajte korektor na pleti pár sekúnd zaschnúť, než ho rozotriete. Bude sa vám s ním lepšie pracovať a lepšie prekryje nedokonalosti pleti.

3. Siahnite po bronzere a lícenke

Bronzer a lícenka sú skvelými pomocníkmi pri vytváraní prirodzeného líčenia. Nemali by ste to s nimi ale preháňať a vyhnite sa ostrým líniám. Bronzer nanášajte štetcom na vonkajšiu líniu tváre a krk a dbajte na to, aby ste ho pekne rozotreli. Lícenku potom tiež štetcom naneste na líca alebo lícne kosti. Pokiaľ preferujete krémovú lícenku, naneste ju prstami a dajte si záležať na jej rozotretí tak, aby ste nevytvárali ostré línie.

4. Nezabudnite na rozjasňovač

Rozjasňovač je niečo, čo vašej pleti dodá prirodzený a zdravý nádych. Rozjasňovač nanášajte na lícne kosti, špičku nosa, nad hornú peru, do kútika oka alebo pod obočie. Nemusíte to preháňať, pokojne ho aplikujte iba na jedno miesto. Mastnú pleť pred aplikáciou rozjasňovača zapudrujte. Skvele bude fungovať aj tekutý rozjasňovač, ale dávajte pozor, manipulácia s ním môže byť zložitejšia.

Užívajte si krásny vzhľad aj bez líčenia

Ak túžite po krásnej pleti aj bez líčenia, zamerajte sa na starostlivosť o pleť. Dôležité je pleť pravidelne čistiť, a to ráno aj večer, a nezabúdať na hydratáciu. Dostatočný prísun vody, najmä čistej, zaručí hydratáciu celého tela, a teda aj samotnej pokožky. Okrem toho jej môžete pomôcť aj hydratačnými produktmi. Masáž tváre je tiež dobrým spôsobom, ako pleť prekrviť a dostať do nej výživné látky z produktov. A nezabúdajte ani na pery a používajte hydratačné balzamy.