Kardio cvičenia sú jedným z najefektívnejších spôsobov spaľovania kalórií. Je veľa typov kardio tréningov, ktoré sú zamerané práve na zhadzovanie kilogramov. Niektoré činnosti, ktoré vám k štíhlej línii dopomôžu sa dajú robiť vonku, iné vo fitnes centre a niektoré dokonca aj doma. Zamerajme sa na posledné spomínané – domáce kardio tréningy.

Pomocou kardia nielen k štíhlej línii

Kardio cvičenie by malo byť súčasťou tréningov každého športovca. Vďaka nemu sa zlepší vaša kondícia a aj kvalita života. Tabuľky vravia, že týždenne by ste sa mali venovať kardiu minimálne 150 minút. Možno sa vám to zdá na prvý pohľad veľa, ale v prepočte na deň ide len o necelých 22 minút. Ak ku kardiu pridáte ešte zopár minút naozaj intenzívneho cvičenia, kilogramy pôjdu dolu veľmi rýchlo. Kardio tréning sa dá robiť dokonca doma, stačia vám k tomu niektoré fitness stroje, napríklad steppery alebo veľmi obľúbené cyklotrenažéry. Pravidelný pohyb na týchto strojoch sa priaznivo odzrkadlí nielen na vašej váhe, ale aj stave srdca, vašej imunity, krvného obrazu a zníži sa u vás taktiež riziko rakoviny či vysokého krvného tlaku. Okrem toho sa neuveriteľne zvýši váš výkon, zlepší spánok, s ktorým príde ruka v ruke lepšia nálada. To najúžasnejšie na domácom kardio tréningu je, že sa mu môžete venovať v čase, ktorý vyhovuje vám. Navyše nemíňate peniaze za vstupné v športovom centre, nestrácate čas a nemusíte sa starať ani o to, ako pri cvičení vyzeráte.

Efektívne domáce kardio tréningy

Milujete beh? Behať sa dá aj doma. Nehovoríme len o behaní na bežeckom páse. Klusať môžete na jednom mieste či po izbe pri počúvaní dobrej hudby alebo sledovaní televízneho programu. Priemerná žena za hodinu joggingu na rovnom teréne spáli 450 kalórií. Alebo si kúpte švihadlo, s ktorým sa dajú robiť rôzne varianty skokov. Švihadlo stojí zopár drobných a cvičenie s ním vás prenesie do detských čias. Pri skákaní na švihadle spálite až 650 kalórií za hodinu. Veľmi účinné sú HIIT tréningy, ktoré sú postavené na striedaní maximálneho výkonu a krátkych prestávok. Inšpirácie nájdete na internete a za hodinu HIIT spálite 600 kalórií. Ak chcete spoznať vaše limity, skúste tréningy zapájajúce do cvikov váhu tela. Zostavte si svoj osobný tréning pozostávajúci z drepov (existujú desiatky druhov drepu), výpadov, planku, klikov a brušákov. Za hodinu takéhoto cvičenia spálite viac ako 400 kalórií. Dobrú náladu a skvelú postavu dosiahnete taktiež tancom. Tanečné lekcie nájdete na internete. Počas hodiny tanca sa môžete zbaviť 500 kalórií. Možnosťou je aj cvičenie s rôznymi fitness pomôckami, ktoré nájdete v e-shope inSPORTline. Na stránkach inSPORTline sa nestratíte vďaka prehľadnému vyhľadávaniu a ušetríte vďaka rozumným cenám.