Jednoduché domáce cviky pre posilnenie celého tela
Jednoduché domáce cviky pre posilnenie celého tela

Každá žena túži byť štíhla. Pri honbe za zhadzovaním kilogramov práve dámy občas zabúdajú, že samotná nízka hmotnosť ku kráse nestačí. Dôležité je to, aby bola postava rovnomerná a pevná. K vyformovaniu postavy vám postačí zopár jednoduchých cvikov.

Ramená a ruky

Začneme ramenami, pretože ramená ženy často pri formovaní vynechajú. Každá túži po peknom zadku, bruchu či stehnám a ruky idú bokom. Na precvičenie ramien môžete využiť jednoduché pomôcky, napríklad gumy na cvičenie. Pomocou gúm sa dá zostaviť celý tréningový plán na posilnenie ramien a rúk. Alebo si zaobstarajte hrazdu na stenu. Hrazda na stenu nie je pomôckou len pre pánov. Vďaka hrazde dostanete do formy nielen ramená, ale tiež paže, chrbát a brucho. Nechcete si kupovať pomôcky na cvičenie? Začnite každé ráno cvičením kľukov. Tento zatracovaný cvik je priam zázračným pohybom, ktorý zmení vaše ramená a ruky na nepoznanie. Pozor na správnu techniku cviku – ruky musíte mať podopreté o dlane na šírku ramien a chrbát rovný. Cvik prevádzajte pomaly a nezabudnite na dýchanie. Precvičovať bicepsy a tricepsy môžete taktiež bez pomôcok. Namiesto činiek použite fľaše s vodou, pomocou ktorých vyčarujte desiatky cvikov. Alebo investujte zopár eur a kúpte si jednoručky na stránkach e-shopu inSPORTline.

Nohy a zadok

Nohy a zadok nie je problém precvičovať naozaj kdekoľvek bez toho, aby ste potrebovali jedinú pomôcku na cvičenie. Klasikou, musíme podotknúť, že veľmi účinnou, sú drepy. Ani drepy nemusia byť nudné, pretože existuje niekoľko variantov. Napríklad bulharské drepy, široké drepy, drepy s výskokom alebo drepy s výkopom. Rovnako ako drepy sú účinné výpady vpred. Pri oboch cvikoch dávajte pozor predovšetkým na správnu polohu kolien. Pri drepoch musia byť kolená vždy v pozícii za chodidlom a pri výpadoch v pravom uhle. Pre krásny zadok vyskúšajte ešte jeden cvik – zdvíhanie zadku z polohy ležmo. Zadok v pozícii nad zemou udržte zopár sekúnd a nikdy ho plne nepoložte na podlahu.

Brušné svaly

Brušné svaly sú problematickou partiou takmer pre každú dámu. Bohužiaľ je táto časť tela pre nežné pokolenie skutočne ťažko sa formujúcou svalovou partiou. Napriek tomu existuje jeden cvik, ktorý vám spevní celú stredovú časť tela. Ide o plank. Vieme, že plank je náročným cvikom, ale zo začiatku bude stačiť, keď sa pokúsite telo udržať v planku 10 sekúnd a cvik zopakujte s prestávkou trikrát. Každý deň si pridávajte zopár sekúnd a uvidíte, že výsledky sa rýchlo dostavia. Pri planku je najdôležitejšie udržať rovný chrbát, stiahnuť brucho a zadok ťahať smerom k zemi.