Trápia vás alergie? Nedajte im počas spánku šancu
Trápia vás alergie? Nedajte im počas spánku šancu

Mnohí alergici sa snažia vyhýbať alergénom počas celého dňa, ale akosi zabúdajú, že aj v noci na nich môžu útočiť. Sú totiž skryté v lôžkovinách a posteľnej bielizni. Ak aj vás trápia alergie, nemali by ste im dať šancu ani počas spánku. Základom pre zdravý spánok sú antialergické vankúše, paplóny a návliečky.

Nebezpečenstvo striehne v posteli

Keď si v noci líhate do postele, možno si ani neuvedomujete, že v nej striehnu neviditeľní nepriatelia. Teda hlavne v prípade, že nie ste proti týmto nepriateľom vybavení špeciálnymi lôžkovinami a bielizňou. Spomínaní nepriatelia sa volajú roztoče. Roztoče patria medzi mikroskopických parazitov. S obľubou sa zabývajú všade tam, kde je vlhko a dostatok potravy. Ich potravou sú kúsky ľudskej kože. Preto milujú matrace, vankúše a paplóny. Najväčším nebezpečenstvom pre alergikov sú ich výlučky, ktoré pri spaní nebadane vdychujú. Pozor by ste si mali dávať tiež na plesne. Zle odvetrávané a nekvalitné matrace priam volajú plesne, aby sa v nich usadili. Možno si kladiete otázku, ako proti roztočom a plesniam v posteli bojovať. Je to jednoduché, kliknite na stránky e-shopu matracentrum a nakúpte si antialergické vankúše, paplóny a matrace, v ktorých sa žiadne roztoče celkom iste neusadia.

Aké by mali byť vankúše a paplóny pre alergikov

Niekedy je veľmi ťažké sa zorientovať vo veľkej ponuke lôžkovín, ktoré sa tvária ako antialergické. V tomto prípade vám odporúčame kupovať lôžkoviny len od renomovaných predajcov. Antialergické vankúše a paplóny by mali byť vyrobené z materiálov, v ktorých sa roztoče nedokážu množiť. Ide napríklad o nanovlákno, cez ktoré nedokážu roztoče prejsť. Vhodné sú tiež rôzne druhy syntetického vlákna. Momentálne patria medzi najkvalitnejšie hypoalergénne vankúše tie, ktoré sú vyrobené z dutého Hollow-Fill vlákna. Silikónové vlákno je veľmi jemné, a preto príjemné na spanie. Zároveň je priedušné a tvarovo stále. Výrobcovia vankúšov a paplónov pre alergikov využívajú v boji proti alergiám tiež prírodu. Vankúše a paplóny z AloeVera ničia baktérie a roztoče. Navyše spánok v týchto lôžkovinách má vysoké relaxačné účinky. Všetky lôžkoviny pre alergikov musia byť vzdušné a musia sa dať prať pri vysokej teplote. Nezabudnite, že samotné lôžkoviny alergiám nezabránia, a preto si k nim dokúpte aj rovnakú posteľnú bielizeň.