Jeseň v pánskom šatníku: Čo vám nesmie chýbať?
Jeseň v pánskom šatníku: Čo vám nesmie chýbať?

Jeseň je charakteristická hneď niekoľkými znakmi. Tým najväčším sú tmavšie farby. S príchodom sychravého počasia a nižších teplôt sa akosi utiekame k hnedej, vínovo červenej a béžovej. Naše outfity už nie sú tak výrazné, ako počas teplého leta. Tmavé odtiene ale neznamenajú, že outfit má byť nudný a mdlý. Práve naopak. Čo by vám nemalo chýbať počas tohtoročnej jesene?

Nezabúdajte na bielu

Tmavé farby je nutné niečím rozbiť. A keďže na jeseň sa neónové odtiene, ako napríklad ružová či žltá, príliš nehodia, biela je tým najlepším riešením. Vie zosvetliť aj ten najtmavší outfit a zvýrazní vašu osobnosť.

Do outfitu sa ju snažte dostať prostredníctvom trička, košele či pánskych joggerov. Nebojte sa jej. Je síce nevšedná a pri nesprávnej kombinácii vie napáchať veľa zla, no v malom množstve ešte nikdy nikomu neuškodila.

Pri nosení bielej následne nezabudnite, že sa jednoducho zašpiní. Dávajte si pozor hlavne vtedy, keď si niekam sadáte, alebo keď niečo jete.

Flanelky to istia

Flanelové košele sú nadčasovým a univerzálnym kúskom. Posledné roky sa akosi vytratili, no v roku 2021 sa k nám znova vracajú. Vyzerajú dobre hlavne v neformálnych outfitoch. Oblečte si ich k pánskym teniskám a jednoduchým nohaviciam. Ak si zvolíte hrubšie prevedenie, môžete ho využívať aj ako vrchnú vrstvu, namiesto koženej bundy či iného prehozu.

Výhodou flanelových košieľ je tiež to, že vás zachránia ráno a večer, kedy je teplota veľmi nízka. Počas dňa, keď sa mierne zvýši, ich jednoducho zoberiete do ruky, alebo ich vložíte do tašky. Nie sú príliš hrubé, preto vám nebudú zavadzať, no pritom sú dostatočne teplé a nebude vám v nich zima.

Kvalitné nohavice

Zdá sa vám, že okrem rifiel nemáte čo nosiť? V skutočnosti existuje omnoho viac možností, ako sa vám na prvý pohľad zdá. Jednou z nich sú pánske nohavice jogger. Tie sú charakteristické tým, že sú pohodlné a vyzerajú dobre. Plus, dajú sa nosiť počas celého roka.

Trendy obuv

Jesenná obuv nemá v roku 2021 takmer žiadne pravidlá. Nosiť by ste mali to, v čom sa cítite dobre. V septembri a októbri môžete nosiť tenisky. Hodia sa k takmer všetkému. Pri ich kúpe nespravíte krok vedľa. Plus, ak by ste chceli ušetriť, na trhu nájdete aj mnohé lacné pánske tenisky. A síce sú za nižšiu cenu, poskytujú stále dostatočnú kvalitu.

Okrem tenisiek sa vyskúšajte poobzerať po poltopánkach a nižších čižmách. Spravidla sú zateplené, takže sa vám budú dobre nosiť počas celej jesene a zimy.

Pripravte sa na jeseň správne

Jeseň si vyžaduje niekoľko vrstiev oblečenia a kvalitné materiály. Tie vás udržia pred mrazivými ránami a nízkymi večernými teplotami. Ak chcete vyzerať štýlovo, držte sa najnovších trendov. Siahnite po kvalitných flanelkách, joggeroch a teniskách. Uvidíte, neoľutujete.