TATRANSKA LOMNICA, SLOVAKIA

Väčšina z nás si pravdepodobne veľmi dobre uvedomuje to, aké dôležité je chodiť na výlety do prírody, najmä na turistiku, kde si môžeme oddýchnuť od každodenných starostí a takpovediac si zresetovať hlavu. Prechádzky či túry v prírode majú však omnoho blahodarnejšie účinky pre náš organizmus, ako si možno uvedomujeme. Nával čerstvého vzduchu má mimoriadne prospešný vplyv na činnosť nášho mozgu, ba dokonca sa nám pravidelným pobytom vonku zlepšuje pamäť a my sa postupne stávame chytrejšími. Ak máte ratolesti, určite mi dáte za pravdu, že je nesmierne dôležité brávať ich denno-denne von, pričom nezáleží na tom, či je teplo alebo zima. Detské telíčko sa dokáže vonkajšej teplote rýchlo prispôsobiť a zároveň si vybudovať akúsi odolnosť voči rôznym vplyvom počasia.

Na turistiku s deťmi? Rozhodne áno!

Cez víkend má väčšina z nás viacej voľného času, ktorý treba stráviť v prírode. Na kratšie prechádzky môžete vziať i novorodeniatko v kočiariku, no ročné dieťa môžete pokojne vziať do turistického batohu s detskou stravou a absolvovať i niekoľkohodinovú trasu. Štrbské Pleso je ideálnym východiskom na rôzne výlety, čiže je len na vás, akej náročnosti dáte prednosť. Apartmány Tatranská Lomnica, ktoré sú určené nielen pre páry, ale i rodiny s deťmi, poskytujú útočisko po celom dni strávenom na nohách. Tak prečo si nedopriať predĺžený víkend uprostred tatranskej prírody s tými najbližšími, no nie?

Koľko hodín denne by sme mali stráviť na čerstvom vzduchu? 

Na základe viacerých štúdií bolo dokázané, že denne by sme mali stráviť minimálne jednu hodinu na čerstvom vzduchu. Je len na vás, či zvolíte túru, jazdu na bicykli alebo obyčajnú prechádzku do neďalekého parku. Pýtate sa, kam s deťmi v Tatrách? Počas nepriaznivého počasia máte možnosť navštíviť miestne aquaparky akými sú Tatralandia či Bešeňová, ktoré poskytujú množstvo atrakcií, a to nielen pre malých, ale aj veľkých! Belianska jaskyňa ako jediná prístupná jaskyňa pre verejnosť je vhodná pre milovníkov dobrodružstva, ktorí majú záujem spoznať jaskynné priestory a jej tajomné zákutia.

Aj rodičia majú právo na odpočinok

Ubytovanie Tatry ako už bolo spomenuté, je vhodné pre páry i rodinky s deťmi. Avšak, z času na čas potrebujú aj rodičia „vypnúť“ a oddýchnuť si aspoň na pár dní. Priestranné apartmány vybavené kvalitným nábytkom splnia očakávania i náročných klientov, ktorí túžia po dokonalom relaxe uprostred Vysokých Tatier. Dokonca, máte možnosť požiadať personál o „naplnenie“ chladničky podľa vašich predstáv, takže čas, ktorý by ste museli venovať nákupu, môžete využiť omnoho efektívnejšie! Čo by ste povedali na cyklo túru, ktorá sa nachádza len kúsok od ubytovania? Tak smelo do toho!