40441494 - friend zone concept with a man trying to kiss a woman and she rejecting him

Minimálne každá žena určite túži mať romantický život a vzťah až kým vás smrť nerozdelí. No po začiatočných pozornostiach po počiatočnom vzplanutí prestáva romantika akosi fungovať. Ako teda udržať a vnášať romantiku do života aj po niekoľkých rokoch?

Len z romantikou si vo vzťahu nevystačíte. Prvá zásada je racionálna a to je fakt, ktorý si musíte uvedomiť hneď na začiatku! Každý do vzťahu vchádza z inými očakávaniami voči partnerovi, či už o nich vieme alebo sú len podvedomé a cieľom počiatku vzťahu je zisťovanie čo očakáva ten druhý a či sme alebo nie schopný a ochotný to naplniť. Preto je dôležité vnímať signály a hlavne veľa sa rozprávať aby ste mohli zharmonizovať váš vzťah a myslieť aj do budúcna. Keď nastane akákoľvek kríza vo vašom vzťahu spomeňte si nie na to čo ste od vzťahu očakávali vy ale čo očakával váš partner a kde nastala chyba, keď jeho alebo jej potreby a očakávania neboli naplnené.

Najintenzívnejšia by mala byť na začiatku vzťahu alebo nie? Je pochopiteľné, že si veľa ľudí povie že najkrajšie to bolo na začiatku, pretože romantika vzniká, keď sa udeje niečo vzrušujúce, nezvyčajné, neočakávajúce. Keď partner zistí ako potešiť partnerku a je to jeho prioritou aby sa s ním cítila šťastná. Ale prekvapiť sa dá aj po spoločných rokoch života. Pokiaľ si na začiatku vytvoríte spomienky, ktoré vám navždy ostanú v pamäti, máte dobrý základ na to aby ste v budúcnosti mohli pripomenúť tým istým spôsobom prečo ste sa do seba zamilovali.

Kríza jedného dňa určite nastane! Sklamanie z názorov, bolestivé prežívanie zážitkov z druhým, neočakávane zistenie o partnerovi a je veľa ďalších dôvodov kedy prepukne kríza. Ak miera frustrácie narastá veľmi rýchlo, intenzívne a pár nekomunikuje o pocitoch, zážitkoch a o vedomých a nevedomých očakávaniach, tak sa dostáva postupne do hlbšej krízy. Snaha o komunikáciu je záchranná ruka, ktorá vás z nej vytiahne a tu sa ukáže aký základ bol na začiatku. Spomeňte si na romantiku a drobnosti, ktoré vás robili šťastným alebo lepšie povedané robili šťastnými partnera. Tým, že sa uzatvoríte do seba a nekomunikujete o svojich očakávaniach od partnera, nasmerujete váš vzťah do jasného konca.

Môj partner mi už nehovorí, že ma miluje. Problém s ktorým sa stretáva veľa žien. Na začiatku veľmi frekventovaná veta a už ani kvety a darčeky nenosí tak často. On ma nemiluje! V mnohých prípadoch je to chyba si myslieť, že láska vyprchala. Treba sledovať signály, gestá, ktoré muž vysiela a základ je uvedomiť si to a kvalitne to prežívať. Ak zbadáte tieto signály opätujte mu to takisto niečím podobným a tak dostanete váš vzťah do ďalšej vzrušujúcej a zaujímavej fázy, kde sa budete učiť čítať a rozpoznávať to, čo vám chce parter svojím konaním povedať, napríklad, že vás miluje.

Americký autor Gary Chapman pomenoval 5 vecí, ktoré charakterizujú lásku. Sú to pozornosť, ocenenie, pochvala, darčeky a dotyky. Nechcem tým povedať, že samotné slovné spojenie Milujem Ťa nie je dôležité, ale, že jeho vyslovenie nie je kľúčové pre dobre fungujúci a romantický vzťah.