Originálne zážitky v oblakoch – Tieto vás nadchnú

Letieť veľkým dopravným lietadlom na dovolenku alebo služobnú cestu nie je to isté, ako zažiť niečo originálne v oblakoch. Lietanie nás fascinuje, niekoho straší, ale všetkých bez rozdielu pobyt v oblakoch nadchne. Nadšenie je o to väčšife, keď sa v oblakoch ocitnete v nevšednom prostriedku. Netradičné zážitky v oblakoch máte na dosah ruky.

Nechajte sa zlákať ponukou agentúr

Kde kúpiť zážitkový darček alebo let pre vlastné potešenie? Stačí sa preklikať na internete a dostanete sa k zaujímavým ponukám. Letecké zážitky ľudí priťahujú, takže ponuka je široká a ceny viac ako lákavé. Dokonca sú tak lákavé, že asi nezostanete len pri jednom zážitku. Ak sa neviete ihneď rozhodnúť, aký let vybrať, kúpte si poukaz, ktorý sa dá využiť počas celého roka. Poukaz je možné aj darovať. V prípade, že sa neodhodláte k letu, darujte poukaz k narodeninám či k Vianociam. Prinášame vám prehľad toho najzaujímavejšieho, čo agentúry ako dobrodružstvá v oblakoch ponúkajú.

Adrenalínové i pokojné nevšedné lety

Zážitkové lety môžeme rozdeliť na pokojné a adrenalínové. Toto rozdelenie závisí od dopravného prostriedku, ktorý si vyberiete.

Pokojné letecké zážitky

Na vrchol pokojných leteckých zážitkov patrí let balónom. Pomalší let v koši balóna a k tomu 360-stupňový výhľad do okolia je vhodný aj pre ľudí, ktorí sa boja výšok. Mnohí ľudia práve v balóne strach z výšok prekonajú. Ide naozaj o bezpečný a pekný let. V balóne je možné letieť súkromne vo dvojici alebo s partiou ľudí. Druhým pokojným leteckým zážitkom sú vyhliadkové lety. Ideálne je, keď letíte vrtuľníkom, ktorý sa zaraďuje medzi menej typické lietadlá. V lete sa dajú kúpiť aj lety v hydropláne alebo vo vetrone. Do pozornosti vám dávame hydroplán, s ktorým pristanete na vodnej ploche a môžete rovno skočiť do vody. Tento let je perfektný tip na spestrenie dovolenkového ničnerobenia. Medzi pokojnejšie letecké výlety patrí aj let rogalom, ktorý väčšina ľudí pozná len z filmov.

Adrenalínové letecké zážitky

Dostávame sa k zážitkom, ktoré preferujú muži, ale aj medzi ženami sa nájde dosť dobrodružne zameraných typov. Bezmotorové lietanie je adrenalínové a zároveň ide o jedinečnú príležitosť cítiť sa na chvíľu ako vták. Vyskúšajte paragliging a plne mu prepadnete. Počas zakúpeného zážitku nad vami bude bdieť inštruktor. Maximálne adrenalínovou skúsenosťou a životným zážitkom je let stíhačkou. V stíhačke sa splní sen mnohých mužov, ktorí túžia vedieť, aké je to letieť dolu hlavou a aké sú pocity pri vysokom preťažení. Zimomriavky vyvolávajú tiež zážitky s možnosťou mať pilotovanie lietadla vo vlastných rukách. Stať sa môžete pilotom na skúšku v rôznych typoch lietadiel.