Bojujete s únavou? Takto ju premôžete

Bojujete každý deň s únavou? Už na obed máte pocit, že je polnoc? Ak nestoja za únavou zdravotné problémy, príčinou bude váš životný štýl. Byť plný energie a žiť dynamicky sa dá aj počas pochmúrneho zimného dňa. Jednoducho dodržiavajte nasledujúce pravidlá.

Pocity po prebudení

Prvé minúty po prebudení sú veľmi dôležité. Bolí vás hlava, ste rozlámaní? Pravdepodobne sa takto budete cítiť po celý deň. A takmer iste sú na vine vaše matrace alebo posteľ. Plnohodnotný spánok zaručí, že počas dňa nepocítite stratu energie a až do večera budete fungovať naplno. V prípade, že ste zle odhadli, aký matrac je pre vás vhodný, jeho tuhosť napraví vrchný matrac.

Ranný rituál

Začnite ráno veľkým pohárom vody, prebuďte svoje telo a organizmus dostatkom tekutín. Vodu si doprajte počas celého dňa. Ideálne je piť pravidelne, napríklad každú hodinu, aspoň 2 dcl vody. Denný príjem tekutín sa snažte držať na hodnote okolo 2 l, v lete ešte vyššie.

Naštartovanie tela

Nie je nič lepšie ako 10 minútová rozcvička pri otvorenom okne. Skvelé sú cvičenia ako joga alebo obyčajný strečing. Neviete si krátke cvičenie zostaviť sami? Inšpirujte sa na internete. Počas cvičenie zároveň vyvetráte miestnosť, v ktorej sa nebude hromadiť vlhkosť, prach a tvoriť plesne.

Dávka energie

Energiu získava telo z potravín, ktoré konzumujete. Nemýľte si však rýchle povzbudenie s dlhodobo účinkujúcimi potravinami. Cukor vás môže na chvíľu prebudiť a za pár minút nastane opak t.j. budete v útlme. Čerstvá zelenina, ovocie a bielkoviny sú to, čo vaše telo potrebuje ako pohon pre správne fungovanie bez porúch. Hlavne ženy poznajú pocity, kedy nedokážu sladkému odolať. V takomto stave si dajte kúsok horkej čokolády alebo proteínovú tyčinku.

Vyvážený harmonogram

Vyvážená musí byť vaša strava i harmonogram. Nikto nedokáže fungovať počas dňa na 100 %. Povinnosti striedajte s relaxom. Počas práce sa venujte len práci, ale približne po 30 minútach si doprajte 5 minútovú pauzu. Tvorba harmonogramu a jeho dodržiavanie vás uvedú do psychickej pohody a rovnováhy.

Kedy spozornieť

Na každého občas padne únava. Dokonca aj na človeka, ktorý zdravo žije a dodržiava uvedené pravidlá. Únava, ktorá trvá dlhšie ako 2 až 3 týždne môže byť znakom mnohých ochorení. Neváhajte a navštívte lekára.