Ako spestriť tréningy na bežiacom páse
Ako spestriť tréningy na bežiacom páse

Bežiaci pás je skvelý spôsob, ako si udržať kondíciu, zlepšiť zdravie a spaľovať kalórie. Avšak behanie na bežiacom páse sa môže stať nudné, monotónne a demotivujúce. Využite naše rady a tipy, váš tréning sa stane zábavnejším a efektívnejším.

Zmeňte rýchlosť a sklon bežiaceho pásu

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako urobiť tréning na bežiacom páse zaujímavejším a efektívnejším, je zmeniť rýchlosť a sklon počas tréningu. Tým vytvoríte intervalový tréning, ktorý zvýši vašu srdcovú frekvenciu, zlepší vytrvalosť a spaľovanie tukov. Môžete si nastaviť rôzne režimy, napríklad bežať rýchlo na rovine, bežať pomaly do kopca alebo striedať oboje. Bežiaci pás má rôzne prednastavené programy, ktoré vám automaticky zmenia rýchlosť a sklon podľa vášho cieľa, čo je tiež cesta k rozmanitému tréningu.

Počas behania počúvajte hudbu a podcasty

Ďalším spôsobom, ako si spríjemniť tréning na bežiacom páse, je počúvať hudbu alebo podcast, ktorý vás bude baviť, inšpirovať alebo vzdelávať. Hudba vám pomôže nastaviť si tempo, zvýšiť energiu a motiváciu. Vďaka hudbe zabudnete na únavu a vráti sa vám energia. Počúvanie podcastov sprostredkuje počas behania zaujímavé informácie, príbehy alebo rozhovory, ktoré vás budú držať v napätí a zvedavosti. Skvelým tipom je počúvať počas behania príbehy v cudzom jazyku a zdokonaľovať tak svoje vedomosti.

Behanie si spestrite pozeraním filmov

Iste máte televízor, počítač alebo tablet. Umiestnite ich pred bežiaci pás na doma a sledujte film, seriál alebo videá, ktoré vás pobavia, potešia a poučia. Sledovanie diania v príbehu vám pomôže zabudnúť na čas, prekonať nudu a užiť si tréning.

Sústreďte sa na svoj cieľ a vytvorte si výzvy

Ak chcete mať tréning na bežiacom páse zmysluplnejší a zábavnejší, môžete si vytvoriť výzvu alebo cieľ, ktorý vás bude stimulovať. Napríklad si stanovte, že chcete zabehnúť určitú vzdialenosť, čas, spáliť kalórie alebo dosiahnuť istú rýchlosť. Sledujte výsledky, zaznamenávajte svoje pokroky a snažte sa ich prekonať. Môžete si tiež vytvoriť virtuálnu trasu, ktorú chcete prebehnúť, napríklad maratón, polmaratón. Použite aplikáciu či webstránku, ktorá vám ukáže, kde sa nachádzate, koľko ste prebehli a aké sú vaše štatistiky. Po prekonaní cieľa sa odmeňte. Kúpte si športové oblečenie, nové pomôcky na cvičenie či masážny prístroj zo stránok inSPORTline.

Trénujte beh s partnerom alebo kamarátkou

Nie je nič zábavnejšie ako tréning vo dvojici. Na bežiacom páse sa striedajte s partnerom, kolegom či kamarátkou. Tým vytvoríte sociálny aspekt tréningu, ktorý vás bude baviť, podporovať a povzbudzovať vďaka pocitu konkurencie. Môžete sa spolu porovnávať, vymieňať si rady, tipy alebo skúsenosti. Stanovte si určitý cieľ a sledujte, kto vydrží dlhšie alebo rýchlejšie behať.

Autor: Gabriela Kudláčová