Chcete zmeniť farbu vlasov? Farby na vlasy podľa typu pleti
Chcete zmeniť farbu vlasov? Farby na vlasy podľa typu pleti

Zmena farby vlasov je jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako oživiť svoj vzhľad a vyjadriť osobnosť. No nie každá farba sa vám bude hodiť. Ako si vybrať tú správnu farbu na vlasy, ktorá podčiarkne vašu krásu a zvýrazní vaše prednosti? Podľa odborníkov záleží najmä na tom, aký máte typ pleti.

Ako zistiť farebný tón pleti?

Farba pleti sa určuje podľa toho, aký máte podtón pleti, teda či je vaša pleť skôr ružová, žltá, olivová alebo neutrálna. Podtón pleti sa nemení s opálením ani starnutím, je daný geneticky. Tón pleti zistíte nasledovne:

  • Pozrite sa na žily na vnútornej strane zápästia. Ak sú modré alebo fialové, máte ružový podtón. Ak sú zelené a olivové, máte žltý podtón. Ak sú modrozelené alebo nemôžete určiť farbu, máte neutrálny podtón.
  • Preskúmajte svoju farbu očí. Ak máte modré, zelené alebo sivé oči, máte ružový podtón pleti. Ak máte hnedé, zeleno hnedé alebo orieškové oči, s veľkou pravdepodobnosťou patríte k ľuďom s pleťou do žltého podtónu. Ženy s nejasnou farbou očí alebo kombináciou viacerých farieb mávajú neutrálny podtón pokožky.

Aké farby vlasov sa hodia k ružovému podtónu pleti?

Ak máte ružový podtón pleti, znamená to, že vaša pleť má chladný nádych. Preto sa vám budú hodiť farby vlasov, ktoré sú tiež chladné alebo neutrálne t.j. bez žltých, oranžových alebo červených odtieňov. Drogéria ponúka pre tieto dámy platinovú farbu na vlasy. Pristane vám aj popolavá blond a prípadne bordová.

Aké farby vlasov sa hodia k žltému podtónu pleti?

Ak máte žltý podtón pleti, znamená to, že vaša pleť má teplý nádych. Siahnite po farbách na vlasy, ktoré sú tiež teplé alebo neutrálne. Za hviezdu budete s medovou blond farbou. Vyskúšať môžete aj zlatú blond, mahagónovú a karamelovo hnedú farbu.

Aké farby vlasov sa hodia k neutrálnemu podtónu pleti?

Neutrálny podtón pleti je vyvážený, nemá žiadne farebné nádychy. Vo vašom prípade sú ideálne farby, ktoré nie sú chladné a ani teplé. Hodiť sa vám bude farba na vlasy, ktorá je prirodzene hnedá. Jas a prirodzenosť dosiahnete farbou v odtieni prírodnej blond. Pre dosiahnutie výrazného efektu môžete vyskúšať farbu alebo farbiaci šampón na vlasy v čiernom odtieni. S čiernymi vlasmi budete pútať pozornosť a vytvoríte tajomný štýl.

Ak si nie ste isté, aká farba vám pristane, vyskúšajte najskôr farbiace šampóny alebo farby na vlasy, ktoré sa dajú zmývať. Tento typ farieb je ideálny na špeciálne príležitosti, kedy potrebujete zmeniť tón vlasov len na istý čas. V prípade permanentných farieb na vlasy vsaďte na overené značky s prírodnými zložkami.

Autor: Gabriela Kudláčová