Letná obdobie je už definitívne za nami, už aj teploty a počasie vonku hlásia, že prichádza jeseň. Každé ročné obdobie má svoje čaro, to je nespochybniteľné. Ale nestihli ste dovolenku v lete? Alebo si chcete predĺžiť prázdniny a urobiť radosť dovolenkou aj v jeseni? Sú miesta, kde sa oplatí ísť ešte aj v októbri. Kam teda zamieriť už z uzimeného a jesenného Slovenska.

Okolie Karibského mora (USA)

Na začiatok dovolenky, nad ktorými netreba ani rozmýšľať, ak neobľubujete daždivé počasie. Kuba je lákavá destinácia, hlavne pre fanúšikov kubánskej kultúry, hudby a cigár. V septembri a októbri sa teploty pohybujú okolo 30 °C a teplota mora je okolo 28 °C. No v septembri je tu počasie daždivejšie. Kostarika ponúka úžasnú tropickú prírodu, nádherné pláže a kávové plantáže na rozmedzí dvoch oceánov, ale v jesenných mesiacoch tu spadne veľa zrážok a takmer celé dva mesiace tu prší. Lákavo znie aj dovolenka na Floride, kde sa môžete okúpať v Atlantickom oceáne. Na čo je dôležité upozorniť je, že v tomto období sa tam môžu vyskytovať hurikány a tajfúny, čo vás môže naozaj prekvapiť.

Východná časť Stredomoria

Záruku dobrého počasie budete mať v Turecku, či na Cypre. Je tam pomerne veľa slnečných dní a stále je tam ešte teplo. V mesiacoch September a Október sa teploty vzduchu pohybujú okolo 19 až 24 °C a teplota mora sa pohybuje od 18 po 22°C.

Kanárske ostrovy

Pre stále teploty počas celého roka dostali názov „Ostrovy večnej jari“. Počasie na začiatku jesene je príjemné jarné. Atlantický oceán je však chladnejší, takže aj napriek tomu, že je tam teplo, tak v mori nie je už veľmi príjemne. Najnavštevovanejšie sú ostrovy Tenerife, Gran Canaria a Fuerteventura.

Austrália a Nový Zéland

V tomto období tam začína jar, takže teploty sú postupne teplejšie a teplejšie. Ku týmto krajinám neodmysliteľne patria dažďové pralesy a sopky, no môžete tu vidieť aj klokany a koaly.

Na záver, ak vám neprekáža to naše počasie môžete sa vybrať na hory, pretože ešte stále je dobré obdobie pre jesennú turistiku. Treba sledovať aktuálne počasie, pretože niekde síce môže byť príjemne teplo, no niekde sa môže vyskytovať už aj sneh. Platí to aj v Alpách aj v našich Vysokých Tatrách, či iných okolitých pohoriach. No a ak sa naopak neviete dočkať zimy a milujete sneh, tak sa vyberte do severného Ruska.