Letné mesiace sú pre väčšinu ľudí stelesnením dovoleniek s hromadou slnka a bezstarostnosti. No kým vy prídete domov oddýchnutý a plný síl, vaša pokožka už melie z posledného. Môže za to nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom, nedostatočná ochrana pred slnkom, či chýbajúca hydratácia.

Ani poctivé používanie opaľovacích krémov ešte neznamená, že vaša koža sa nebude nadmerne vysušovať, alebo že hydratačné krémy zachránia to, čo ste podcenili pri slnení sa. Pravdou je, že zdravie pokožky a jej výzor po návrate z dovolenky, ovplyvňujú dva faktory. Prvým je výber a používanie vhodnej slnečnej ochrany, druhým je jej priebežná hydratácia. Jedno bez druhého nikdy neprinesie želaný účinok. Naopak, ak si vytvoríte návyk, že pokožku budete nielen chrániť pred slnkom, ale aj dostatočne hydratovať, odvďačí sa vám dlhším opálením, zdravšou farbou a prirodzeným jasom.

Pýtate sa, ako vlastne dochádza k vysušovaniu pokožky? Slaná alebo chlórovaná voda, kúpanie sa, častejšie trenie uterákom, zvýšená intenzita slnečných lúčov, to všetko zaťažuje pokožku, ktorá stráca schopnosť vlastnej hydratácie. A čím viac slnka, suchého vzduchu a soli, tým viac sa z jej povrchu odparuje voda a narúša sa tak jej prirodzená rovnováha. Pridajte si k tomu nepoužitie opaľovacieho krému a následné spálenie a máte recept na drsnú a vysušenú pokožku, ktorá kričí po hydratácii.

Preto jej po návrate z dovolenky doprajte zvýšenú starostlivosť. V ideálnom prípade už počas. Povolajte do služby hydratačné krémy a krémy na suchú pleť. Pozor, nie vždy platí, že hutné a mastné krémy sú tým pravým. Viac ako na tento fakt pozerajte na zloženie hydratačných krémov. Vyberajte si také, ktoré stimulujú bunkové funkcie kože a aktivujú jej prirodzený hydratačný proces, ako napríklad rada Hydrabio. Okrem poctivého natierania sa zaraďte do jedálnička aj jedlá bohaté na vitamíny, minerály, no najmä vodu. Medzi ne patrí uhorka, melón, bobuľové ovocie, stopkový zeler, šaláty a hrubostenné papriky. Samozrejme nezabúdajte na dostatočné pitie obyčajnej vody. Ak si na mesiac odpustíte aj alkohol, vrátane vína k večeri, budete prekvapený, ako dobre a sviežo môže vaša pleť vyzerať. Aj malé zmeny môžu priniesť veľké výsledky. A čo je lepšie, než zakončiť leto s lepšou verziou samého seba?

Viac sa dozviete na www.bioderma-sk.com