Chystáte sa kúpiť nový bicykel? Vymeňte klasiku za ebike
Chystáte sa kúpiť nový bicykel? Vymeňte klasiku za ebike

Elektrobicykle, skrátene nazývané ebiky, si v posledných rokoch získavajú čoraz väčšiu popularitu. Sú spojením pohodlia, zábavy a praktickosti, ktorá z nich robí ideálny dopravný prostriedok pre ľudí všetkých vekových kategórií a úrovní kondície. Veľa ľudí nad elektrickým bicyklom ohŕňa nos, ale keď jednu jazdu vyskúšajú, už iný bicykel nechcú. Prečo je ebike tak výnimočný a aké sú jeho najväčšie plusy?

Nad kúpou ebiku nie je prečo váhať

Pri prvom pohľade sa môže zdať, že je elektrický bicykel len drahá zábavka. Cena by vás však nemala odradiť, pretože za komfort počas jazdy sa oplatí priplatiť. A to hlavne v prípade, že chcete automobil vymeniť za jazdu na bicykli. Ušetríte nielen na palive, ale aj na parkovaní a údržbe vozidla. Zároveň vám jazda na ebiku prinesie i iné výhody.

Ide predovšetkým o jednoduché jazdenie bez veľkej námahy. Vďaka elektromotoru sa vám bude ľahšie jazdiť do kopca, proti vetru a na dlhšie vzdialenosti. Tieto výhody sa vám zídu počas cesty do práce, kam potrebujete prísť upravený alebo pri nákupov a prevážaní ťažkých tašiek. Ebike je ideálny aj pre seniorov a ľudí, ktorí majú rôzne zdravotné problémy.

Jazda na ebiku je skutočne zábavná! Vďaka elektromotoru môžete jazdiť rýchlejšie a ďalej, ako by ste zvládli na bežnom bicykli. To vám umožní preskúmať nové miesta a užiť si viac zábavy na dvoch kolesách. E-bicykle sú skvelým dopravným prostriedkom do práce, do školy alebo na nákupy. Spomenúť musíme i ekologickú stránku, keďže elektrické bicykle neprodukujú emisie.

Ebike pre rôzne terény

Existuje veľa rôznych typov e-bicyklov, takže si môžete vybrať ten, ktorý je pre vás najvhodnejší. Veľmi kvalitné sú bicykle crussis. Bicykel, či už klasický, alebo elektrický, vždy vyberajte podľa toho, v akom teréne sa s ním budete pohybovať najčastejšie.

  • Horské e-bicykle: horské elektrické bicykle sú navrhnuté na jazdu v teréne a sú vybavené odolnými pneumatikami i odpružením.
  • Cestné e-bicykle: budú perfektným dopravným prostriedkom na spevnených cestách. Umožňujú rýchlu jazdu vďaka užším pneumatikám a aerodynamickému riadeniu.
  • Mestské e-bicykle: sprostredkujú pohodlnú jazdu v meste, keďže sú vybavené vzpriameným posedom a širšími kolesami.

Cena ebikov sa líši podľa značky i výbavy. Za dobré ceny kúpite elektrický bicykel na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Cena e-bicykla sa môže pohybovať od niekoľkých stoviek až po niekoľko tisíc eur.

Autor: Gabriela Kudláčová