Aj vy si lámete hlavu nad tým, ako vybrať vhodné pneumatiky pre vaše vozidlo? Chladné zimné počasie už nastalo, no aj napriek tomu mnoho vodičov tento fakt ignoruje a pokojne „dojazdieva“ svoje letné pneu.

Chyba! Ak patríte medzi zodpovedných vodičov, ktorým záleží na svojom zdraví a zároveň nechcú ohroziť bezpečnosť cestnej premávky, ihneď navštívte najbližší pneuservis, kde vám skúsení odborníci vymenia letné pneumatiky za zimné, no okrem toho skontrolujú geometriu kolies či iné dôležité aspekty, od ktorých sa odvíja vaša jazda. Že si neviete dať rady s výberom pneumatík? Riaďte sa na základe nasledujúcich rád, vďaka ktorým to hravo zvládnete aj vy!

Užitočné rady, vďaka ktorým výber zvládnete aj vy!

Konkrétny typ pneumatík, ktoré možno použiť na váš automobil, určuje výrobca vozidla v spolupráci s výrobcom pneumatík. Čo to v praxi znamená? Pneumatiky continental ako jedny z najpredávanejších na slovenskom i zahraničnom trhu, sú vyrábané pre rôzne modely vozidiel, čiže majú rôzne vlastnosti a parametre, ktoré sa uvádzajú vo veľkom technickom preukaze.

Ponuka pneumatík je v dnešnej dobe skutočne bohatá, a práve preto je potrebné pri ich výbere zohľadniť aj ďalšie okolnosti, medzi ktoré patrí vek vozidla, prevádzka či štýl jazdy, keďže je rozdiel, či jazdíte na vozovke v meste alebo horskom teréne. Ak ste v tomto smere ešte len nováčik, predajcovia odporúčajú prezrieť si testy pneumatík a až potom zavítať do predajne. Aby ste dosiahli ideálne jazdné vlastností vozidla, je potrebné používať pneumatiky rovnakého rozmeru a konštrukcie, na čo si treba dávať obrovský pozor. Na jednej náprave by navyše pneumatiky mali mať aj rovnaký druh dezénu a mali by byť od rovnakého výrobcu, obzvlášť zimné pneumatiky, na ktoré sa kladú najvyššie nároky.