Túžite sa vymaniť z hektického kolotoča každodenných povinností, alebo hľadáte originálny zážitkový darček pre blízkeho človeka? V oboch prípadoch bude wellness pobyt v nádhernom prostredí slovenských hôr tým ideálnym riešením. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky kvalitných wellness & spa služieb množstva tuzemských hotelov, ktoré naplnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Aktívny oddych a zdravý životný štýl sú zaručenou kombináciou, na ktorú sa vám oplatí vsadiť, ak potrebujete načerpať nové sily. Relaxácia v podobe wellness vyžitia sa stáva čoraz obľúbenejšou, za hranicami, ale aj na rodnom Slovensku. Ak je vám táto forma trávenia voľného času blízka a milujete krásu slovenských hôr, určite si vyberiete ponuku, ktorá naplní vaše predstavy. A navyše bez nutnosti zdĺhavého cestovania.

Súčasný trend praje kvalite

Dopyt po wellness službách dnes neustále narastá. Tento trend sa odzrkadlil na náraste ich kvality a dostupnosti, ako aj skutočnosti, že aj u nás v nedávnom období pribudlo množstvo zaujímavých hotelových wellness & spa komplexov. V rozrastajúcej sa ponuke tak nájdete wellness hotely nielen v známych kúpeľných mestách a v blízkosti termálnych prameňov, ale aj v prostredí krásnej tatranskej prírody. Ak patríte medzi milovníkov turistiky alebo vášnivých lyžiarov, tak pri svojom pobyte v horách určite oceníte hotelový wellness. A to aj za veľmi dostupných cenových podmienok.

Aj Slovensko ide s dobou

Nielen vo veľkých mestách, ale aj v tatranskom prostredí nájdete luxusné a exkluzívne päťhviezdičkové hotely s ponukou spa & wellness služieb lahodiacich aj tej najnáročnejšej klientele. Svoje nezastupiteľné miesto má originalita z hľadiska interiérového dizajnu a vybavenia hotelových komplexov. Aj slovenské hotely tak musia ísť s dobou a čerpať inšpiráciu zo svetových kúpeľných metropol.

Ak sa rozhodujete skĺbiť pobyt v horskom prostredí s vyžitím v oblasti zdravého životného štýlu, Tatry môžu byť tým pravým rajom. V internetovej ponuke, ktorá je v tejto kategórii viac ako veľkorysá, nájdete veľké množstvo pobytových balíčkov, ktoré sú zväčša šité na mieru zákazníkov. V Nízkych Tatrách je veľmi populárnym strediskom Jasná, najmä z dôvodu, že ide o oblasť s celoročnou prevádzkou. Možnosťami vyžitia a charakterom ponúkaných služieb dokáže osloviť širokú skupinu cestovateľov rôzneho veku. Nielen za účelom aktívneho oddychu, ale aj na zotavenie vášho tela a ducha je wellness víkend v Nízkych Tatrách ideálnym tipom.

Nechajte sa unášať na vlnách relaxu

Po dni strávenom v čarovnom horskom prostredí vám zaiste dobre padne možnosť využiť prvotriedny wellness a aspoň na chvíľu zabudnúť na realitu všedných dní. Najlepším spôsobom, ako si môžete tento pôžitok vychutnať, je absolvovať ho spolu so svojím partnerom. Čo by ste povedali na romantiku s relaxačným bazénom a wellness procedúrami, ktoré dokonale uvoľnia celé vaše telo a dodajú vám potrebnú energiu? Ak stavíte na špičkovú starostlivosť, môžete mať istotu, že z vás opadne všetok stres a napätie.

V moderných hotelových wellness centrách sa stretnete nielen s tradičnými bazénmi, vírivými vaňami či saunovým svetom, dokonalý relax navodia masáže, rehabilitácie a liečivé procedúry. Ponuka je vskutku široká, od klasickej masáže až po Breussovu, zaujímavou je masáž tatranským drevom. Upokojujúca vôňa byliniek a kvalitných masážnych olejov vám z hlavy vyženie všetky čierne myšlienky a obavy. V rámci starostlivosti o telo a myseľ si doprajte biopedikúru Garra Rufa rybičkami a vaše nohy sa vám odvďačia krásnym vzhľadom. Dokonalé uvoľnenie všetkých svalov môžete zažiť vo vírivke alebo vo vyhrievanom vnútornom relaxačnom bazéne s hydromasážnymi tryskami.

Čerpajte energiu z tatranskej prírody

Spojenie krásnej prírody, kvalitných wellness procedúr a špičkovej gastronómie – to je zázračný elixír pre každé zdravie a pohodu. Už pár dní v znamení excelentnej wellness starostlivosti pod rukami odborníkov spôsobí, že sa budete cítiť, akoby ste omladli o niekoľko rokov. Výlet na Chopok, ktorý sa týči nad vyhľadávaným hotelom v Jasnej, môžete podniknúť v každom ročnom období.

Ak vám výstup po vlastných zdravotné problémy nedovoľujú, môžete sa až na samotný vrchol vyviezť pohodlnou lanovkou. Čerstvý tatranský vzduch a panoráma okolitých štítov vás upokoja a možno aj inšpirujú k ďalšiemu pobytu v tomto malebnom prostredí, ktoré je ako stvorené na dokonalú relaxáciu a oddych.

Darujte zážitok

Relaxačný pobyt v Nízkych Tatrách je ideálnym tipom na obdarovanie blízkeho človeka akéhokoľvek veku. Aj starší človek, ktorého už trápia nejaké tie zdravotné problémy, istotne ocení dokonalý odpočinok v podobe prvotriedneho wellness servisu, ako aj možnosť aktívneho trávenia voľného času v atraktívnom tatranskom prostredí. Originálnym nápadom na darček sa dozaista nadchne aj váš partner. Veď víkend strávený spoločnými aktivitami dáva zelenú romantike a vytvára priestor pre príjemné a nezabudnuteľné chvíle.