Cvičenie vo fitness centre je zábavné a umožňuje využívať obrovské množstvo strojov s veľkou variabilitou cvikov. Niekedy sa však stane, že nemáte čas do posilňovne ísť a napriek tomu by ste si radi zopár minút zacvičili. Priestorové možnosti vášho bytu vám neumožňujú vlastniť väčší posilňovací stroj. Riešením sú činky, ktoré nezaberú veľa miesta a viete si s nimi precvičiť celé telo.

Jednoduché a efektívne cviky s činkami

Činky na cvičenie sú základom mnohých cvikov, ktoré spevnia celé telo, budujú vašu flexibilitu, silu, zrýchľujú metabolizmus a pomáhajú pri chudnutí. Neexistuje prakticky cvik, pri ktorom by sa nedali využiť činky a závažia. Stačí, aby ste si na internete našli zopár inštruktážnych videí a nájdete tisícky inšpirácií. Pomocou dvíhania činiek si vybudujete bicepsy, tricepsy a chrbtové svalstvo. Kotúče sa dajú použiť ako záťaž pri brušákoch. Vyššie váhy sú vhodné na drepovanie alebo výpady. Samostatnou kapitolou sú kettlebell činky, ktoré pomáhajú pri kardio tréningu.

Svet činiek je veľmi pestrý

Pri pojme činka si veľa z vás predstaví klasické jednoručky tzv. dumbbell činky. Tie by mali byť základom každého domáceho fitness kútika. Kupujú sa v pároch a slúžia na posilňovanie jednou rukou. Dumbbell činky si môžete kúpiť taktiež ako činkové sety. Okrem nich by ste si mali zaobstarať barbell činky. Ide vlastne o základnú os, ku ktorej sa dajú dokúpiť závažia. Ich výhodou je možnosť zvyšovať a znižovať váhu podľa typu cvičenia. Pri behaní či inom kardio cvičení sa vám budú hodiť závažia na nohy alebo ruky, ktoré sa veľmi jednoducho pripevňujú a zvyšujú náročnosť tréningu. Spomínali sme už kettlebell činky. Ide o guľaté činky s jedným úchytom. Využívajú sa pri drepoch, predpažovaní alebo pri výpadoch.

Doplnky k činkám

Ak vlastníte celú sadu činiek, poobhliadnite sa po stojane na činky. Vďaka nemu sa pohodlne dostanete k činkám, nebudú sa vám váľať po celom byte a zefektívni sa celý váš tréning. Podobne funkčný je taktiež stojan na kotúče a závažia. V prípade, že to s cvičením myslíte vážne, celkom iste by ste si mali kúpiť lavičku na cvičenie. Lavička vám umožní pridať do tréningu nové cviky a zostavy. Niekedy je ťažké sa vyznať v obrovskom výbere činiek a doplnkov k nim. To vám však nehrozí pri nákupe na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Kliknite na insportline.sk a vďaka prehľadnému vyhľadávaniu si určite vyberiete z veľkej ponuky činiek, stojanov, fitnes strojov a doplnkov na domáce posilňovanie.