Ako chudnúť trikrát rýchlejšie?
Ako chudnúť trikrát rýchlejšie?

Pred letom sa každý snaží dostať rýchlo do kondície a znížiť svoju hmotnosť. Nemôžete však očakávať, že to čo ste naberali celú zimu, zmizne ako mávnutím čarovného prútika. Sen o krásnej postave môže byť o niečo bližšie, keď k svojmu bežnému tréningu pridáte cvičenie na jednej veľmi zaujímavej pomôcke. Vyskúšali ste už vibračnú plošinu? Ak nie, tak je načase, aby ste začali využívať plošinu a chudli vďaka nej trikrát rýchlejšie.

Vibračná plošina naozaj pomáha chudnúť

Pri pojme vibračná plošina si veľa ľudí v mysli vybaví rôzne masážne prístroje ako je masážny valec alebo masážna pištoľ. Nejde však o prístroj na masáž, ale o veľmi efektívny stoj, ktorý pomáha športovcom zintenzívniť tréningy, lepšie spaľovať a tým pádom rýchlejšie chudnúť. Zdá sa vám to nereálne? Lenže tieto účinky vibračných plošín sú rokmi overené a lepšie fitness centrá v zahraničí disponujú plošinami už roky. Na Slovensku taktiež môžete natrafiť na športové centrá vybavené vibračnými plošinami, ale hľadali by ste ich lupou. Dobrá správa je, že plošiny sa vyrábajú aj na domáce využitie. Ponuku takýchto plošín nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Cenovo dostupná plošina nezaberie v byte veľa miesta a prinesie do aktívnej časti života nové možnosti tréningov. Aký je princíp fungovania vibračnej plošiny? Podľa typu prístroja sa plošina dokáže hýbať do strán, hore a dolu alebo kombinovať uvedené vibrácie. Znamená to, že okrem samotného cvičenia vaše telo vibruje, čo vedie k zvýšeniu efektivity tréningu.

Najväčšie výhody cvičenia na vibračnej plošine

Samozrejme, že prvotnou výhodou cvičenia na plošine je fakt, že vaša váha pôjde rýchlejšie smerom dolu. Okrem toho prináša vibračná plošina tieto výhody:

  • Rýchlejšie spaľovanie tukov.
  • Redukcia podkožného tuku – znižovanie prejavov nenávidenej celulitídy.
  • Rýchlejšie budovanie svalstva.
  • Vibrácie priaznivo pôsobia na svaly i mäkké tkanivá v tele.
  • Vibračná plošina prebudí v tele tvorbu kolagénu – pokožka bude vyzerať pevnejšie a zdravšie.
  • Zlepšenie kondície i koordinácie tela.
  • Zníženie bolestí pohybového aparátu.
  • Rehabilitačné účinky pre ľudí trpiacich osteoporózou a Parkinsonovou chorobou.