Prvé dva dni ste odhodlaná, že konečne schudnete. Stravujete sa poctivo 5 krát denne, jedálniček je bohatý na zeleninu, vyhýbate sa sladkostiam, ráno i večer spravíte stovky brušákov, prípadne si idete zabehať. Pokiaľ sa snažíte celý deň fungovať „naplno“ a ani si nevydýchnete, nečudujte sa, že vás to skôr či neskôr prestane baviť. Pokiaľ ste sa rozhodli pre radikálnu zmenu a naozaj chcete so sebou niečo spraviť, musíte ísť na to postupne, krok za krokom.

Začnite myslieť pozitívne

V prvom rade si musíte definovať cieľ. Chcete schudnúť 10 kíl, spevniť postavu alebo len skúsiť zdravší spôsob života? Každý deň sa spýtajte samej seba, čo chcete touto zmenou dosiahnuť a skúste si to napríklad zapisovať. Keď budete mať chuť sa na všetko vykašľať a namiesto zdravého obedu si dať radšej hamburger, predstavte si, že ak to nespravíte, vaše telo bude chudnúť. Predstavte si, že máte voľnejšie nohavice, štíhle stehná, vypracované brucho … Cvičte svoju myseľ počas tejto zmeny, nielen telo. Sila pozitívneho myslenia má dvojitý účinok, a to aj pri fyzickom tréningu.

Nebojte sa zdravej stravy

Ryby vám nechutia, zelenina je o ničom a ovsené vločky sú totálne bez chuti? S prechodom na zdravú stravu má problém asi väčšina ľudí. Pochopiteľne, ak je človek starší, tým to ide aj ťažšie. Jedna z vecí, ktorá vám môže pomôcť, je učenie sa novým veciam o svojom tele a o tom, ako ho ovplyvňuje zdravá životospráva. Nejde totiž len o estetiku. Zdravé potraviny, pravidelné cvičenie a pozitívne myslenie majú priaznivý vplyv na náš organizmus, imunitu či psychické zdravie.

 

FOTO: © fotofabrika / Dollar Photo Club