Spinning patrí medzi obľúbenú športovú aktivitu, ktorá je voľbou číslo jeden pre všetkých tých, ktorí túžia zhodiť nejaké to „kilečko“ navyše, zlepšiť kondíciu a posilniť svalstvo. Fyzická i psychická sila, ba dokonca aj vytrvalosť je dnes veľmi dôležitá, a práve k tomu vám môže pomôcť pravidelný tréning na cyklotrenážeri, avšak pod dohľadom trénera, ktorý vám nielen ukáže špeciálne cviky, ale tiež vás namotivuje a nabudí vás tou správnou energiou. Pýtate sa, ako prebiehajú lekcie jazdy na cyklotrenažéri?

Pred tým, ako sadnete na cyklotrenážer, nezabudnite na …

Cyklotrenážer umožňuje komplexné precvičenie tela, pri čom nestratíte na svalovej hmote, ale naopak, zbavíte sa prebytočného tuku na tých najproblematickejších partiách akými sú najmä brucho, zadok a stehná. Avšak treba si pamätať, že v rámci cvičenia je kladená určitá náročnosť na rovnováhu a sústredenie, pričom nastavenie cyklotrenažéra je individuálne, na čo treba dbať ešte pred začiatkom tréningu. Z tohto dôvodu je vhodné zúčastniť sa kurzov pre začiatočníkov, v rámci ktorých vám skúsený tréner ozrejmí konštrukciu cyklotrenažéra, no taktiež vás naučí ako správne sedieť či dýchať počas cvičenia, ktoré je veľakrát namáhavé až vyčerpávajúce.

Hurá na tréning!

Ak ste sa konečne rozhodli zúčastniť sa tréningu, a teda si dať „do tela“ práve na cyklotrenažéri, len smelo do toho. Počas hodiny vám bude hrať energická hudba, ktorá udáva tempo pre šliapanie, ktoré sa však pochopiteľne bude zvyšovať. Je len na vás a samotnom trénerovi, či budete po celý čas jazdiť po rovine alebo skúsite aj náročnejšie cvičenie, a to šliapanie do kopca, ktoré mimochodom perfektne posilňuje stehná i bruško! Na záver nezabudnite na poriadny strečing, keďže cyklo trenážery dajú skutočne zabrať, a to nielen rekreačným, ale aj profesionálnym športovcom.

inSPORTline patrí medzi špičkových predajcov športových pomôcok a vybavenia, vďaka čomu si môžete dopriať pravidelný pohyb doma i v prírode!