Liečba bolesti kolena existuje. Oslovte Pain Clinic
Liečba bolesti kolena existuje. Oslovte Pain Clinic

Bolesti kolena patria spolu s bolesťami chrbta, hlavy, či s onkologickými bolesťami k tým najzávažnejším. Nielenže ide o nepríjemnú bolesť. Radikálne menia náš životný štýl k horšiemu a zbavujú nás možnosti aktívne sa hýbať či dokonca športovať. Môžu nás z bežného života vyradiť úplne. Je namieste ich riešiť.

Pohyblivosť a kvalitu života najnegatívnejšie ovplyvní chronická bolesť. Pokiaľ ide o chronickú bolesť kolien, existuje veľké množstvo príčin, ktoré za ňou môžu stáť. Časté sú degeneratívne ochorenia. Tam patrí napríklad artróza kolien. Kolená však bolia aj ako následok zápalov, napríklad pri reumatickej artritíde, a infekcií.

V kolene nájdeme päť hlavných nervov, ktoré môžu byť za bolesť zodpovedné

Tieto nervy je možné podrobiť vyšetreniu, či ich utlmením pomocou anestetika bolesť ustúpi, alebo nie. Takto sa postupne vyšetria hlavne tri vnútorné nervy v kolene, ktoré sú najčastejšou príčinou bolesti. Ak sa zákrok podarí a bolesť ustúpi aspoň o 50 % na dobu 24 hodín, aplikuje sa liečba bolesti kolena formou denervácie kolena pomocou rádiofrekvenčnej ablácie. Práve na túto liečbu sa zameriava Pain Clinic, ktorá je špecializovaným centrom liečby bolesti.

Aj keď s degeneratívnymi zmenami kolenných kĺbov musíte zájsť k ortopédovi, vyriešenie bolesti kolenného kĺbu však znamená často oddialenie zákroku jeho výmeny až o niekoľko rokov. Prináša úľavu od bolesti aj bez odstránenia ortopedického problému, zlepšenie celkovej mobility aj možnosť presunu ortopedického zásahu na vhodnejšie obdobie. Odstránenie chronickej bolesti pacientov opäť postaví na nohy a pomôže im vďaka možnosti pohybu napríklad zhodiť pár kíl pred ortopedickou operáciou. Niekedy tiež nabrať potrebnú svalovú hmotu. Po nej potom pacient rýchlejšie a úspešnejšie rehabilituje. Kolená patria medzi najdôležitejšie kĺby v našom tele a udržať ich bez bolesti je dôležitým predpokladom celkového zdravia aj chuti do života.