Kŕčové žily
Kŕčové žily

V súčasnosti má množstvo ľudí kŕčové žily. Nezáleží na veku ani na pohlaví, tento stav môže postihnúť skutočne každého. Bez liečby a potrebnej prevencie však môže dôjsť ku komplikáciám. Práve preto vám prinášame tipy na prevenciu kŕčových žíl, ktoré vám zaručene pomôžu.

Vznik kŕčových žíl vzniká dôsledkom nedostatočného odtoku krvi v nohách. Kŕčové žily môžu byť aj dedičné. Vznik môže byť aj pôsobením dlhodobého sedenia alebo státia, a to bez pohybu. Ak teda máte sedavé zamestnanie, poprípade musíte byť stále na nohách, skúste si to vykompenzovať vo voľnom čase pohybom.

Aká je najlepšia prevencia?

Cvičenie

Pohyb je liek na všetko a liečba kŕčových žíl môže začať práve takýmto spôsobom. Každý deň by ste sa mali ísť minimálne prejsť, poprípade si zvoliť inú fyzickú aktivitu. Pohybom je možné zmierniť prejavy kŕčových žíl, poprípade predísť ich vzniku. Dôležitá je tiež poloha nôh. Pri kŕčových žilách pomáha prekrvenie a preto by ste si mali každý deň na pár minút vyložiť nohy do zvýšenej polohy.

Kompresné pančuchy

Na nohy si tiež môžete pravidelne dávať kompresné pančuchy, ktoré je možné zakúpiť v zdravotníckych potrebách. Tento produkt sťahuje nohy do takej miery, že je veľká pravdepodobnosť prevencie vzniku kŕčových žíl. Preto ak chcete začať prevenciu takýmto spôsobom, môžete si zakúpiť kompresné pančuchy rôznych veľkostí, farieb, a tiež hrúbky.

Dostatočný pitný režim

Čo sa týka pitného režimu, prevencia kŕčových žíl je dôležitá aj v prípade pitného režimu. Každý deň by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody, poprípade môžete zvoliť aj bylinkové čaje. Skvelým riešením sú aj výživové doplnky, ktoré sú zamerané na prevenciu vzniku kŕčových žíl.

Preto neváhajte a vyskúšajte naše tipy aj vy. Môžete tak predísť rôznym komplikáciám, ktoré pôsobením kŕčových žíl môžu vzniknúť.