Bolesť chrbta sa stala doslova civilizačným problémom. Náš životný štýl nás doslova vháňa na operačný stôl, aby sme vyriešili svoje akútne či chronické problémy s bolesťou chrbtice, najčastejšie spôsobené problémami platničiek.

Už do niekoľkých slovenských miest sa dostala unikátna metóda fyzioterapie a SM Systém cvičenia, ktorý pomáha pri bolestiach chrbtaSM Systém Bratislava, Košice, Sobrance a Trebišov ­– to sú miesta, kde pomáhajú skúsení fyzioterapeuti neoperačne, za pomoci vhodného cvičenia, vyriešiť naše zdravotné problémy.

Prečo sú bolesti chrbtice, konkrétne problémy s platničkami, tak časté?

Má to viac príčin. V čele sa drží náš nezdravý sedavý spôsob života. Dodržujete pravidlo, že sa čo pol hodinu na dve až tri minúty postavíte, pretiahnete, či prejdete po miestnosti? Samozrejmosťou by tiež malo byť ergonomické sedenie a vhodné umiestnenie počítača, monitoru, správna myš aj klávesnica. Ale ani ak patríte medzi tých, čo športujú, nemusíte mať vyhraté. Nesprávny štýl športovania, preťažovanie tela pri športe, veľká záťaž na netrénované či len dobre nerozcvičené telo, vie s našim chrbtom urobiť riadnu paseku. Nakoniec si musíme pripustiť aj to, že starneme a vek spolu s ochabnutým svalstvom je ďalšou príčinou vzniku problémov s chrbtom.

SM Systém je unikátny systém cvičenia proti bolesti chrbta

Fyzioterapeutická starostlivosť je postavená na najdôležitejšom článku, ktorým je SM Systém. Ide o špeciálne cvičenie s expanznou gumou, pri ktorom využívame k cvičeniu vlastné telo. Špeciálne cviky pomáhajú posilňovať svalové reťazce a spevňovať celý svalový korzet. Vďaka tomu sa uvoľňuje mechanický útlak platničiek na nervový systém a dochádza k odstráneniu problémov s bolesťami chrbta bez liekov aj operácie. Cvičenie je vhodné pre väčšinu problematických stavov a je tiež prevenciou pred vznikom akútnych problémov s platničkami, či pomáha riešiť postakútne a pooperačné stavy.

Dajte sa dokopy!

Poďte konečne trvalo vyriešiť svoje problémy. Vybrať si môžete zo služieb, ktorými sú fyzioterapia, individuálne cvičenie SM Systém, skupinové cvičenie SM Systém, fyziofitnes, masáže, baňkovanie aj tejping. Ďalšími službami sú firemné cvičenia a zdravotné prednášky. Fyzioterapeutický projekt Dajsadokopy.sk pomáha riešiť problémy každému individuálne, v skupinách, ale poskytuje aj preventívne programy pre firmy.