Ako ošetrujeme pokožku počas zimy?
Ako ošetrujeme pokožku počas zimy?

Keď nám je chladno, lepšie sa oblečieme, ak nás oziaba na nohy, kúpime si teplejšie topánky. Ale čím si ochránite tvár ak je vonku sychravo a mrazivo?

Uvedomili ste si niekedy, že pokožka tváre je vystavená poveternostným vplyvom ale aj iným faktorom takmer nepretržite, o to viac aj hu trápia aj prípadné kožné problémy.

Vietor a mráz = dehydratácia a začervenanie pokožky

Typickým sprievodným javom počas zimy je časté striedanie teplôt, ak sa k tomu pridá mráz a studený vietor, pokožka tváre dostáva zabrať. Jej odpoveďou na tieto prejavy je dehydratácia, začervenanie, výskyt šupiniek či ekzém. 

Ak sa chcete spomínaným prejavom vyhnúť, určite sa vám oplatí o pokožku správne starať. Krém s vitamínom A redukuje začervenanie a pokožka sa stáva odolnejšou. Majte na pamäti, že kozmetické prípravky starostlivosti o pleť, ktoré ste používali v lete, už vašej pokožke počas zimy nestačia. 

Čistenie pleti je 80% úspechu

Čistenie pleti je veľmi dôležitým krokom v starostlivosti o pleť. Nezabudnite však, že pleť je počas zimy oveľa krehkejšia. Vyhnite sa čistiacim prípravkom s alkoholom či mydlám. Siahnite po čistiacich géloch alebo čistiacich mliekach. Tieto prípravky majú schopnosť vyčistiť pleť do hĺbky, následne použitie pleťové tonikum, ktoré uzatvára póry a tonizuje pleť.

Hydratácia aj v zime

Možno ste sa už stretli s fámou, že hydratačné krémy v zime na pleti primŕzajú. Nie je to pravda! Dnešné prípravky obsahujú kvalitné zložky, a tak dokážu vašu pokožku spoľahlivo ochrániť pred zimou a mrazom. Odporúčame vám používať krémy s hustejšou konzistenciou, slúžia ako bariéra proti strate vody.

Riešenie na dosah ruky

Predstavujeme vám krém na jazvy a strie od od dánskej spoločnosti Beauté Pacifique. Keďže obsahuje hydratačné a regeneračné zložky, chráni počas zimy pokožku tváre ale aj tela.

Krém na jazvy  a strie obsahuje squalane, ktorý dodá pleti potrebnú hydratáciu, a zároveň slúži ako distribútor aktívnych zložiek do najspodnejších vrstiev kože. Tri rôzne estery vitamínu A regenerujú poškodené kožné tkanivo. Môžete ho použiť na jazvy po akné, pooperačné jazvy, na strie, jazvy po kiahňach či po popáleninách. Výťažok z jadierok čilského hrozna a Palmitoyl Tripeptide-5 spoločne stimulujú tvorbu kolagénu a regenerujú štruktúru kolagénových a elastínových vlákien.

Beauty tip: Vďaka vysokému obsahu regeneračných zložiek, môžete tento prípravok používať aj ako nočný krém proti vráskam!