Vzhľadom na to, že vonkajšie teploty začínajú byť čoraz nižšie, stále dôležitejším sa stáva vnútorné vykurovanie a komfort. Zatiaľ čo väčšina ľudí sa stále spolieha na tradičné plynové vykurovacie systémy, popularita tepelných čerpadiel je na vzostupe. Je to preto, že nové technológie a zvyšujúce sa vylepšenia v návrhu a inštalácii spôsobili, že systémy tepelných čerpadiel sú jedným z najefektívnejších a najvýhodnejších alternatív. Predstavte si jeden systém pre vykurovanie, chladenie a ohrev vody. Moderné tepelné čerpadlá to umožňujú.

S využitím elektriny ako zdroja energie sa tepelné čerpadlá môžu využívať na vykurovanie a chladenie domácností. Tieto moderné systémy dokážu aj počas chladnejších mesiacov extrahovať teplo z vonkajšieho vzduchu a preniesť do interiéru domu. Je ťažké tomu uveriť, ale aj počas vysokých vonkajších teplôt a zároveň takmer aj pri mrznutí dokážu tepelné čerpadlá získať a transformovať teplo z vonkajšieho vzduchu a udržať vás v príjemnom prostredí.

Rovnako ako čističky vzduchu aj tepelné čerpadlá znižujú vlhkosť a zabezpečujú čistejší vnútorný vzduch, pretože filtre odstraňujú vzduchom prenášané častice a prach. Zároveň sú pomerné tiché, čo je ďalšia výhoda oproti klasickým čerpadlám alebo kotlom.