Začínate s cvičením, no neviete čo všetko sa dá na formovanie tela použiť? Okrem klasických činiek, trenažérov a prístrojov sú k dispozícii aj viacúčelové veže a lavice, s ktorými precvičíte viac ako ste si mysleli.

Viacúčelové posilňovacie náradie vám prinesie množstvo výhod

Jednou z najobľúbenejších pomôcok pri cvičení je posilňovacia lavica, ktorej využitie môžeme pokojne označiť za viac než všestranné. Nachádza sa nielen v profesionálnych fitness centrách, ale veľmi preferovaná je aj vo vlastných domácich posilňovniach. Dôvodom, prečo sa stala obľúbeným spoločníkom pri cvičení je nielen šetrenie miesta a viac možností na precvičovanie, ale aj investovanie finančných prostriedkov do jedného stroja. Asi nikto netúži po tom, aby sa mu doma po obývačke alebo garáži váľali rôzne cvičebné pomôcky, ktoré môžu vyzerať ako neporiadok a často len zbytočne zaberajú priestor. Posilňovacia lavica vám prinesie veľa možností ako si zacvičiť a po tréningu netráviť čas zbytočným upratovaním.

Vďaka rôznym polohám a aktivitám si aj doma dokážete vytvoriť zaujímavý a aktívny tréning, ktorý sa dá pokojne nahradiť tým v posilňovni. Potrebovať dokonca nebudete ani trénera, pretože všetko zvládnete sami bez pohľadov iných ľudí. To, aký záživný tréning si vytvoríte je len na vás, no mali by ste si svoje obzory rozšíriť odsledovaním videí alebo článkov. Na lavici dokážete trénovať v ľahu, sede, stoji a dokonca ju použijete aj pri skokoch. Precvičíte si tak nielen ruky a nohy, ale aj chrbát, brucho a boky. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú a ak vás napadne nejaký cvik, pokojne ho vyskúšajte.

Akú posilňovaciu lavicu kúpiť

Na výber je veľké množstvo fitness lavíc, z ktorých si môžete vyberať. Nejde len o vzhľad, cenu a veľkosť, ale aj polohovateľnosť. Ak chcete kvalitný tréning porovnateľný s fitness centrom, odporúčame uprednostniť polohovateľnú lavicu pred rovnou. Cvičiť na nej môžete omnoho viac cvikov, s ktorými si dokážete vyformovať doslova celé telo. Takýmto sortimentom disponuje športový predajca inSPORTline, kde si zaručene vyberiete ten správny výrobok. Okrem toho tam nájdete aj rôzne iné pomôcky, nástroje a náradia, ktorými si dokážete tréning ešte spríjemniť.

Veľmi vyhľadávanou pre domáce posilňovne je aj posilňovacia veža, na ktorej si pretiahnete všetky svaly. Nakupujte priamo z pohodlia domova a nestrácajte čas návštevami po rôznych predajniach. InSPORTline vám dokonca prináša aj nákup na splátky, vďaka čomu nemusíte rozmýšľať nad tým, či si môžete fitness stroj dovoliť. Neodkladajte cvičenie na zajtra, ale začnite už dnes.