Každý z nás má nejaké nedostatky, ktoré by najradšej natrvalo odstránil. Či už ide o rednúce vlasy, problematickú pleť, ba dokonca „nepekný“ nos alebo malé prsia. Človek je tvor jedinečný, pričom niekto sa so svojimi nedokonalosťami počas života nakoniec zmieri a niekto sa ich rozhodne raz a navždy odstrániť! Aj napriek dôkladnej a pravidelnej starostlivosti o telo, ľudia čoraz viac využívajú efektívne zákroky estetickej medicíny, ktoré dokážu naplniť očakávania aj tých najnáročnejších klientov.

Chcem mladšiu pleť!

Vrásky na tvári nám počas života postupne pribúdajú a väčšina z nás sa ich snaží eliminovať, ba dokonca úplne odstrániť. U niekoho hrá najdôležitejšiu rolu najmä genetika, u iného je to zase stres alebo dlhodobé udržiavanie nízkej telesnej hmotnosti. Čím sme starší, tým je naša pleť oslabenejšia a výraz tváre sa taktiež postupne mení. Práve z tohto dôvodu je jednou z najobľúbenejších metód v oblasti estetickej dermatológie – omladenie pleti, ktoré spočíva v aplikácií kyseliny hyalurónovej, ktorá jej dodáva potrebnú pružnosť a vyhladenie jemných vrások. Výhodou je, že sa do pokožky rýchlo vstrebe a čím častejšie si ju necháte aplikovať, tým menej ju neskôr budete na vyplňovanie vrások potrebovať (viacej na www.aveclinic.sk).

Úprava nosa či liečba straty vlasov?

Estetická medicína však toho poskytuje omnoho viac, ako si vie snáď bežný človek predstaviť. Ak sa vám nepáči váš nos, ktorý je krivý alebo nemá taký tvar, aký by ste chceli, pre profesionálov nebude problém ani plastika nosa, ktorá spočíva v zredukovaní nerovností chrbta nosa, upravení uhla a odstránení deformít získaných úrazom. Možno ste o tom nevedeli, no takmer polovica populácie trpí nadmerným vypadávaním vlasov, ktoré postihuje rovnako mužov aj ženy rôznych vekových kategórií. Za nadmerné padanie vlasov často môžu práve hormonálne zmeny, nevhodný životný štýl či rôzne doplnky stravy. Základom je teda výdatná a vyvážená strava, dostatok pohybu a prísun vitamínov i minerálov potrebných na správne fungovanie organizmu každého jedinca. Taktiež pri zvýšenej, resp. zníženej funkcií štítnej žľazy je dosť pravdepodobné, že vaše vlasy budú skôr či neskôr priveľmi oslabené a postupne vám začnú vypadávať. Liečba straty vlasov je vcelku účinná, pričom je vysoká šanca na úplne vyliečenie a návrat vlasov. Základom však je, aby ste začali problém riešiť čo najskôr, aby ste dosiahli požadované výsledky.

Čo všetko zahŕňa estetická medicína?

Ako už isto viete, dnešná medicína v oblasti estetiky zahŕňa rôzne typy plastických operácií – plastika nosa, zväčšenie pŕs, liposukcia, korekcia očných vrások či odstránenie ovísajúceho brucha. Taktiež poskytuje zákroky v oblasti dermatológie a pleti – aplikácia botulotoxínu, kyseliny hyalurónovej, nechirurgický lifting, zväčšenie pier, ale i liečebné zákroky – liečba psoriázy, straty vlasov, nechtovej plesni, akné i jaziev. Podrobnejšie informácie o plastickej chirurgii nájdete na www.estheticon.sk.

Autorské právo: dolgachov / 123RF Reklamní fotografie