Výber parfémov podľa ročného obdobia pre podmanivú vôňu tela
Výber parfémov podľa ročného obdobia pre podmanivú vôňu tela

Patríte do skupiny ľudí, ktorí menia parfémy veľmi často alebo ste takmer celý život verní len jednej vône? Ak vám nejaká vôňa naozaj sadne tak, že sa cítite sviežo a príťažlivo po celý deň, tak pokojne používajte jediný parfém po celý rok. Ak ste svoju vôňu ešte nenašli, skúste parfémy meniť podľa ročného obdobia. Splynutie s prírodou prináša do života prirodzenosť spojenú s podmanivosťou.

Svet parfémov je pestrý a opojný

Parfémy sa vyrábajú pre dámy, pánov a nájdete aj také, ktoré môžu používať obe pohlavia. Parfémy môžete meniť, vyberať si ich podľa rôznych kritérií a značiek. Je to podobné, ako keď kupujete farby na vlasy. Loreal farby na vlasy je úplne iná ako menej známe značky, dlhšie vydrží a je šetrnejšie. Aj značkové parfémy vám vydržia dlhšie a ich vôňa je príjemná po hodinách nosenia. Dámske vône sú jemnejšie a podčiarkujú ženskú eleganciu. Pánske vône sú drsné, evokujú v nás boj a silu. Unisex parfémy sú spojením ženskej jemnosti a mužskej sily. Ich výhoda tkvie v univerzálnom využití. Pri výbere parfému si všímajte označenie, ktoré je znakom ich kvality. Parfémy obsahujú najväčší podiel vonných zložiek (niektoré až 30 %). Stačí pár kvapiek a oblak vône sa bude okolo vás vznášať celý deň. Parfémované vody majú podiel vonných zložiek maximálne 15 %, sú dostatočne silné a lacnejšie. Toaletné vody nebudete po pár hodinách nosenia cítiť, sú menej výrazné (obsah vonných zložiek do 8 %). Kolínske vody sú vlastne sprejom, ktorý môžete aplikovať na telo i šaty.

Vône ročných období

Správnym krokom ku kúpe vhodného parfému môže byť jeho výber podľa ročného obdobia. Jar je obdobím prebúdzania prírody a jej vône sú plné života, slnka, nádeje. Vyberte si parfémy, ktoré vám dodajú energiu – ovocné a kvetinové. Počas leta sa pokožka potí oveľa viac, a preto jej musíte dodať sviežosť. Nesmiete používať ťažké vône, ktoré po spojení s potom pôsobia dráždivo. Preto sa vyhýbajte všetkým parfémom s obsahom korenistých esencií a vsaďte na ovocné vône. Na jeseň mierne upadáme do letargie. Z nej vás môže dostať parfém s povzbudivou vôňou a pikantnými esenciami. Je čas na parfémy orientálne, korenisté a drevité. Top esenciami na jeseň sú vanilka alebo biele korenie. Zimné vône vás musia v prvom rade zahriať, vyvolať pocit útulnosti a domova. Chutí vám čokoláda? V zime si kúpte parfémy s čokoládovou arómou. Zahreje vás tiež drevistá vôňa v spojení s bylinkami a živicou.