Veľa rodičov to s teplotou, ktorú udržujú v miestnosti s novorodencom či predškolákmi preháňa. Osobne musím povedať, že náš novorodenec spával v spálni pri 16 °C a ani dnes, v troch rokoch, nevieme čo je to choroba či nachladnutie. Deťom určite prospeje viac otužujúci chlad, než na 35 °C vyhriata miestnosť. Platí to v zime aj v lete. Naviac klimatizácia vie poskytnúť rodine s novorodencom aj ďalšie benefity.

Vysoké teploty deťom nesvedčia

Novorodenec nemá vyvinutý termoregulačný systém. Preto nesmie byť v príliš teplej miestnosti. Napriek tomu je veľa rodičov schopných nechať dieťa v rozžeravenej miestnosti a ešte im obliecť čiapočku a rukavičky, keby na nich náhodou fúklo cez okno. Ideálna teplota v lete je v interiéri pre dieťa okolo 23 až 25 °C. V horúcom lete túto teplotu nedosiahnete inak, než pomocou klimatizácie.

Na čo si dať pri klimatizovaní miestnosti s dieťaťom pozor?

Rozhodne nie je žiadúce nechať klimatizáciu na dieťa priamo fúkať. Nezabudnite na zvlhčovanie vzduchu. Klimatizácia totiž vysúša. A nielen interiér. Určite bude zvýšený pitný režim potrebovať aj vaše dieťa. Pozor tiež na rýchle prechody medzi studenou miestnosťou a vonkajším prostredím, a naopak. To ale zvládnete regulovať zmenou teploty v miestnosti. Dieťa by nemalo prechádzať von a dnu pri rozdiele teplôt väčšom než 7 °C.

Virus doctor

Zabudnúť ale môžete na mýty, ktoré sa okolo klimatizácií šíria. Nebojte sa, sú to len povedačky. Klimatizácia nešíri ani choroby, ani nespôsobuje únavu. Práve naopak.

Moderné klimatizácie Samsung majú antivírovú ochranu Virus doctor, aj účinný Easy filter. Virus doctor je spôsob, ako sa dokážete účinne zbaviť v byte baktérií. Klimatizácia vás zbaví prachu a peľov, ale aj najvýznamnejších alergénov. Súčasne vďaka klimatizácii zabránite v byte tvorbe plesní. Samsung klimatizácie vedia dokonca čistiť vzduch aj od hrubých nečistôt, ktoré zanecháva napríklad srsť psov a mačiek v domácnosti. A to vrátane zvieracích alergénov. Stále chcete tvrdiť, že klimatizácia nie je do domácnosti s novorodencom vhodná?