Bylina vilcacora sa chváli ojedinelými liečivými vlastnosťami, a to práve vďaka tomu, že obsahuje prospešné látky. Používajú sa len látky obsiahnuté v kôre, ktoré slúžia k príprave odvaru, ale vyrábajú sa z nich aj kapsuly. Ak máte oslabený organizmus, vilcacora je ideálnou voľbou na jeho podporu. Rovnako tak sa odporúča aj v prípade nádorového ochorenia. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme viac podstatných informácií.

Indiánska liečivá rastlina

Vilcacora má pozitívne účinky na zdravie, o ktorých vedeli už indiáni. Vilcacora je lianovitá rastlina a existuje viac ako 60 druhov, ale len jedna je liečivá. Bylina obsahuje alkaloid izopteropodín, ktorý pomáha imunitnému systému. Aj mnohí lekári rastlinu vychvaľujú, a to hlavne u onkologických pacientov. Vilcacora nie je vhodná pre ľudí, ktorí plánujú absolvovať transplantáciu kostnej drene a rovnako tak ani tehotným a dojčiacim ženám. Vilcacora sa dá zohnať ako čaj, ale existuje aj vo forme tabliet.

Ďalej sa vilcacora užíva ako prevencia proti chrípke a únave. Zbavíte sa tiež plesňových ochorení a oparov. Uvádza sa, že vilcacora je schopná zlepšiť imunitný systém o 60 %. V neposlednom rade sa odporúča pri astme, reumatizme, infekcii močových ciest a bolestivej menštruácii.

Aké účinky má vilcacora?

Vilcacora by nemala vo vašej lekárničke chýbať. Jej účinky sú nasledovné:

  • prospieva pri problémoch s črevami,
  • predchádza žalúdočným vredom,
  • podporuje imunitný systém,
  • pomáha proti vysokému krvnému tlaku,
  • odporúča sa pri zápale spojiviek,
  • zabraňuje menštruačným bolestiam.

Ak chcete zakúpiť vilcacoru v tabletách, pozrite sa do internetového obchodu Greenlike.sk, kde vyjde 90 kapsúl na niečo málo cez 8 eur. Investujte do svojho zdravia, určite sa to oplatí. Vilcacora je na čisto prírodnej báze a jedná sa o doplnok stravy.