Chuť na sex nie je samozrejmosťou, ako si niektorí ľudia myslia. Mladí to majú o niečo ľahšie, no s pribúdajúcim vekom prichádzajú problémy, ktorým by sa vyhol najradšej každý z nás. Vek v podobe čísiel je ale neúprosný a čas zastaviť nevieme. Spomaliť starnutie v dnešnej dobe dokážeme rôznymi spôsobmi a to najmä čo sa vzhľadu týka. Po sexuálnej stránke je to však o niečo horšie, pretože udržať svoje telo mladé a plné energie už také jednoduché nie je. Postupné znižovanie hormónov v našom tele má za následok nielen menšiu sexuálnu výkonnosť, ale aj sexuálnu žiadostivosť. Našťastie existujú látky a prostriedky, ktorými si však dokážeme pomôcť a udržať v kondícii nielen seba, ale aj partnera či partnerku. K dispozícii máme rôzne afrodiziaká, ktoré sú známe po celom svete ako napríklad Viagra. Tieto výrobky sú síce veľmi účinné a spoľahlivé, no nie vždy bezpečné, pretože obsahujú aj chemické látky. Ak ste však pocítili vo svojej spálni problém, ktorý by ste radi vyriešili, máme pre vás dobrú správu. Zmena môže nastať aj vďaka prírodným doplnkom, ktorých sa nijako nemusíte báť a na vaše telo budú mať len pozitívne účinky. Dobré afrodiziakum by malo nielen odbúrať zábrany človeka, ale aj zvýšiť jeho výkonnosť, vzrušenie a zintenzívniť orgazmus bez toho, aby bol človek nejakým spôsobom omámený. Veľmi jednoduchým a prirodzeným spôsobom ako to viete dosiahnuť sú rôzne potraviny.

Koreniny

O ich pozitívnych účinkoch sa už nahovorilo a popísalo naozaj veľmi veľa. Vedeli ste však, že poskytujú výhody aj v posteli? Mnohé z nich v človeku vyvolajú sexuálnu túžbu a vzrušenie bez toho, aby ste o tom sami vedeli. Napríklad taká škorica doslova vyvoláva chuť na milovanie, pričom podobný účinok má ja vanilka, rozmarín, mäta, zázvor, čierne korenie a obľúbené čili. Okrem ich nádhernej vône sú ľahko dostupné a v kuchyni ich môžete použiť každý deň.

Med

Táto výživná potravina je nielen zdravá, ale má aj afrodizikálne účinky. Nie nadarmo sa prvým dňom po svadbe hovorí medové týždne. Pridať si ho môžete do jedla, ale aj do čajov, jogurtov a podobne. Veľmi zaujímavé sú v kombinácii s koreninami, s ktorými v sebe prebudíte sexuálneho draka.

Zelenina

Možno ste to ani len netušili, ale paradajky v kombinácii s bazalkou vyvolávajú v ženách doslova sexuálne šialenstvo. Tieto jablká lásky by ste mali konzumovať pravidelne, čím si zaručíte v spálni plno energie. Pre mužov je zas najlepšou voľbou zeler, po ktorého konzumácii ženu určite žiadny z nich nesklame. Najlepším liekom pre mužov, ktorí majú problém s erekciou je zelerová polievka, ktorá ich problém bezbolestne vyrieši.

Ovocie

Mnohé druhy ovocia majú účinky, o ktorých ste ani len nepočuli. Broskyne napríklad vzbudzujú žiadostivosť, banány zvyšujú pocit šťastia a sebavedomia. Jahody a ananás zas zlepšia človeku náladu, ale aj chuť na sex. Kráľom nielen kuchyne, ale aj sexuálnej vášne je cesnak, ktorý je jedným z najobľúbenejších afrodiziák. V prípade, že vám vadí jeho silná vôňa alebo ho neradi konzumujete, nahradiť ho môžete chrenom. Fazuľa a cícer vo vás rozpália nielen chuť na sex, ale aj zvýšia potenciu a teda šancu na splodenie potomka.

Čokoláda

Mnohí sú na nej závislí a asi nikto bez nej dlho nevydrží. Človek vďaka nej dokáže odbúrať stres, zlepšiť si náladu, ale aj zvýšiť svoje libido. Ak chcete, aby sa jej účinky prejavili v najlepšom zmysle, siahnite po horkej čokoláde s vysokým obsahom kakaa. Práve to je veľmi dobrým afrodiziakom, ktoré vám prinesie eufóriu a dokonca dokáže ochrániť aj vaše zdravie.