Ako sa vraví to známe príslovie? Raz si hore, raz zasa dole. Podobne to býva aj so životom. Raz máme šťastnejšie obdobie, inokedy sme viac zarmútenejší. Čo však robiť, ak sme už doslova permanentne duševne ochabnutí?

Všetci dobre vieme, že šťastie si každý jeden z nás vytvára sám. Táto dobre mienená rada je síce pekná, no veľa krát sme ovplyvnení naším bezprostredným okolím.

Chceli by ste si vybudovať kariéru? V dnešnej dobe máme mnoho možností ako v porovnaní s minulosťou. Napríklad také deti môžeme odložiť na neskôr – po dosiahnutí svojho cieľa. Ak ste to nestihli a prvé prišli ratolesti, nestrácajte chuť žiť. Budeme sa opakovať: Dnes, v dvadsiatom prvom storočí, máte nespočetné množstvo príležitostí, ako dosiahnuť svoj sen.

Nie je všetko len o peniazoch, no vy ste i tak z nejakého dôvodu neprestajne smutní? Pozrite si päť dobre mienených rád, ako odstrániť zármutok!

  1. Zdravie

a) Vážna choroba:

Začnime tým, pre ľudské telo najdôležitejším, zdravým. Ako sa vraví: v chorom tele chorý duch. A toto funguje u takmer každého na 100%. Ak ste ochoreli na vážnu chorobu, treba si uvedomiť, že náš duch je večný a my môžeme pomocou silnej mysle bojovať aj s tou najzákernejšou chorobou. Je jasné, že každý jeden máme svoj osud vopred predpísaný, no NIKDY sa nevzdávajte života dobrovoľne. Bojujte do poslednej chvíle, no majte na pamäti, že ľudia sa rodia a zomierajú. Má nám to niečo dať – príučku, poznanie, vyrovnanie.

Vždy je však riešenie: ak vás či vašich blízkych už lekári odpísali, skúste zázračnú silu byliniek a zakúpte si knihu Zdravie z božej lekárne. Nájdete tam príbehy smrteľne chorých pacientov, ktorých vyliečili pitie a obklady ,,obyčajných bylín“.

b) Zakyslenie organizmu:

Ešte nie ste na smrteľnej posteli, no už ste si diagnostikovali všetky choroby sveta a vám doteraz nič nenašli? Poznáme… vraví sa tomu hypochondria alebo aj strach zo smrti. Trpí ňou viac ľudí, ako si myslíte, len nie všetci to aj nahlas vyslovia. Štatistiky u obvodných lekároch ale nepustia a mohli by písať dlhé poviedky o rôznych prípadoch. Možnože si poviete ,,Ale prevencia je lepšia ako smrť“! A my súhlasíme. Len treba pamätať: všetko začína v hlave. Ak sa chorí cítime, tak aj chorí budeme.

Avšak, častou príčinou príznakov rôznych ochorení je zakyslenie organizmu. V preklade: v tele sa nachádza viac kyselín ako zásad. Táto hodnota musí byť v rovnováhe a vy si ničím iným telu najviac neškodíte ako nezdravou stravou. V knihe Omladzujúce odkyslenie sa dočítate to najdôležitejšie a čudovali by ste sa, ako také zakyslenie vplýva aj na zmýšľanie. 90% depresií či migrén je spôsobených práve nesprávnymi hodnotami v ľudskom organizme. Stavte na 40 ročný výskum lekára a autora tejto knihy a omlaďte sa!

  1. Dobré vzťahy

Možno sa budete čudovať, ale skutočný pokoj v duši ovplyvňujú nie ostatní okolo nás, ale my sami. Ako sa k veciam, konkrétnym situáciám a ľuďom my sami správame, tak sa to odráža aj na samotnom vnútri jedinca. Ak sa neustále rozčuľujeme kvôli kolegovi, ktorý na nás vkuse bonzuje, či susede, ktorá vás sleduje a potom klebetí, robíme si zle len a len sami sebe. Čo tak si takéto správanie jednoducho nevšímať a na protivníka sa len usmievať? Neskôr ich to prestane baviť a čaro z robenia napriek vyprchá, pokiaľ sa míňa účinku. Vašu srdečnú povahu práveže veľa ľudí prehodnotí a ocení. Nikdy veci nie sú také zlé, ako sa môžu na prvý dojem javiť!

  1. Osobná sloboda

O čo viac sa človek cíti slobodnejšie, o to viac je šťastnejší! Máme 21. storočie a slobodu na dosah. Čo nám však bráni, ak sa predsa slobodne necítime? Ľudia! Ak si niekto na vás nárokuje, či vás demotivuje vo vašich cieľoch, pokúste sa presadiť si svoj názor na celú vec. Ak ani to nepomôže, a vy sa cítite ako v klietke, ukončite vzťah s dotyčným človekom. Skôr či neskôr budete pociťovať nadmerný tlak a pocit skľúčenia, ktorý má ďaleko od spokojného a šťastného života.

  1. Práca snov

Že ste nedosiahli, čo ste si zaumienili v profesionálnom živote? Nezabudnite, že kde je vôľa, tam je cieľ! Nikdy sa nikomu nepodarilo dosiahnuť stanovený cieľ bez prekážok či pádov. Takisto si po vašej ceste nezabudnite pribaliť kus trpezlivosti a naplánovať malé ciele, ak chcete dosiahnuť jeden veľký. Nikto z neba múdry nespadol a najdôležitejší nie je cieľ ako samotná cesta. Možno klišé, ale pravdivé!

  1. Šport

Dve slová: joga a dýchanie. Ak nepotrebujete svaly ako Schwarzeneger a osí pás ako Kim Kardaschian, cvičte jogu. Nielenže budete po fyzickej stránke zdravý a fit, ale pri nej sa naučíte aj správne dýchať. Dýchanie je dôležité pre dušu a tým aj pre zdravý chod organizmu. Mnohí skeptici neveria na jej ozdravujúce účinky, ALE! Vyskúšali ste ju vôbec?