Postele sú dôležité – každý jednotlivec má vlastné špecifické preferencie, pokiaľ ide o povrch, na ktorom spí. Áno, reč je o kvalitnom matraci, ktorý náš spánok ovplyvňuje omnoho viac, ako si myslíme. Na čo by ste sa mali zamerať ešte pred tým, ako sa rozhodnete zakúpiť si nový matrac?

K výberu matraca pristupujte zodpovedne!

Výber matraca však nemusí byť zložitý proces! Existuje veľa mylných predstáv týkajúcich sa procesu nakupovania. Stačí, ak budete poznať základné funkcie matracu, o ktorý máte záujem a váš výber bude uľahčený. Rovnako ako by ste to urobili pri výbere nového automobilu alebo priestoru na prenájom, aj matrace materasso si zaslúžia dostatok času, ktorý im je potrebné pri výbere venovať.

Akú veľkosť matracu zvoliť?

Ak by sme sa pozreli na svetové štatistiky, najobľúbenejšou veľkosťou matraca je manželský matrac. Tieto matrace sú ideálne pre páry, avšak matrac musí vyhovovať svojou tvrdosťou obom z páru, v opačnom prípade sa odporúča siahnuť po dvoch matracoch.

Zabudnite na bolesti chrbta!

Stále viac a viac ľudí trpí bolesťou chrbta, ramien, krku, ale tiež hlavy, pričom si nevedia vysvetliť, prečo. Mnoho ľudí však nevie, že posteľ, v ktorej spia, často hrá významnú rolu pre ich chrbticu.  Ak vás trápia ukrutné bolesti chrbtice, samozrejme by ste mali navštíviť lekára, ktorý zhodnotí váš zdravotný stav. Tvrdšie matrace sú vhodné pre tých, ktorí sa cítia ráno „dolámaní“, pričom mäkšie matrace sú ideálne vtedy, ak chcete uvoľniť stuhnuté ramená a krk.

Latexové matrace pre alergikov

Aj keď to nie je úplne bežné, niektorí ľudia môžu mať alergiu na niektoré materiály, ktoré sa používajú pri zhotovovaní matraca. Existuje však veľmi jednoduchý spôsob, ako tomu zabrániť – latex. Latexové matrace – najmä organické – sú často považované za najlepšiu voľbu pre ľudí, ktorí majú alergie a potrebujú špecifický typ postele.