Aj veľmi neosobný priestor sa môže vďaka niekoľkým šikovným nápadom razom zmeniť na útulne zabývaný domov. Mnohokrát však nie je príliš jednoduché prísť na to, čo danému interiéru chýba. Ak si neviete rady, máme pre vás niekoľko tipov, pomocou ktorých svoj obytný priestor ľahko zaplníte.

Bytový textil

Textilné prvky, ako sú vankúše, deky, záclony či závesy, patria k základom obývanej domácnosti. Nielenže majú praktické využitie, ale takisto zohrávajú dôležitú estetickú úlohu. Zaujímavý a originálny bytový textil vám veľmi jednoducho pomôže skrášliť interiér vášho bytu či domu. Nezabudnite ale na zlaté pravidlo, že menej je viac. V prípade zútulňovania bytu to platí dvojnásobne.

Osvetlenie

Luster v úlohe centrálneho osvetlenia miestnosti pomaly ale isto začína byť prežitkom. Skúste namiesto toho radšej izbu zútulniť rôznorodo rozmiestnenými lampami svietiacimi rozdielnou intenzitou. V danej miestnosti sa okamžite budete cítiť uvoľnenejšie. Celkom v kurze sú aj farebné led diody, ktoré vás nebudú stáť veľa a môžete ich umiestniť v podstate kdekoľvek.

Malý nábytok

Drobný nábytok nezaberie veľa miesta, je ľahko dostupný a zároveň zohráva v interiéri dôležitú úlohu. Stolček na kvetináč, stolík na telefón, drobná skrinka. Na jednej strane ide o praktické kúsky slúžiace ako úložný priestor, na strane druhej zaplnia miestnosť a svojím vzhľadom ju nenápadne ozvláštnia. Zaujímavé kúsky môžete nájsť aj v antikvariátoch.

Obrazy

Našli ste na povale krásny obraz po starých rodičoch? Stačí ho len oprášiť a ak sa vám páči a hodí sa do vášho interiéru, neváhajte a rovno ho zaveste na stenu. Vyzdobiť izby obrazmi vám určite radi pomôžu aj kamaráti umelci. Utužíte vzájomné vzťahy, vy získate originálny obraz a oni zase reklamu zdarma.

 

Foto: Bigstockphoto