Jednou z hlavných hodnôt NAFIGATE Cosmetics je veda. Česká firma drží krok s inováciami a sleduje, či by sa výsledky vedeckých výskumov dali aplikovať na kozmetický trh. Takáto príležitosť sa naskytla v brnianskych laboratóriách.

Vedci z technickej brnianskej univerzity pri skúmaní života mikroorganizmov odhalili, že si vyrábajú vlastný zdroj energie, ktorým je prírodný polymér P3HB. Ten, ktorý nespotrebujú, poslúži ako potrava pre iné mikroorganizmy.

Ďalšie výskumy ukázali, že táto látka má aj iné využitie. Prírodný polymér P3HB má veľmi podobné vlastnosti ako bežné plasty. Na rozdiel od nich je však plne šetrný k životnému prostrediu. Len čo sa dostane do kontaktu s vodou, úplne sa rozloží na prírodné látky.

Prírodný polymér P3HB ako riešenie problémov s mikroplastami

Funkciu peelingu v telovej kozmetike obvykle plnia plastové mikročastice. Sú totiž schopné odstraňovať odumreté kožné bunky a nečistoty z pokožky. Po zmytí však predstavujú niekoľko problémov:

  • prechádzajú filtračnými systémami kanalizácií a znečisťujú životné prostredie,
  • škodia zvieratám, ktoré si ich pletú s potravou,
  • môžu sa dostať do ľudského tela.

Prírodný polymér P3HB vďaka schopnosti prírodného rozkladu nie je rizikový. Jeho výroba je navyše menej technologicky náročná než produkcia plastov a neprechádza recyklačným procesom. Preto je šetrnou alternatívou mikroplastov.

Mikroplasty, ktoré skonzumujú vodné živočíchy, sa stávajú súčasťou potravinového reťazca. Môžu preto škodiť i ľuďom.

Šetrný kokosový peeling

Peeling z prírodného polyméru P3HB obsahuje sprchové kokosové mlieko od NAFIGATE Cosmetics. Coconut Peeling Milk je prvým prípravkom z radu „Venované vám a prírode“, ktorý si kladie za úlohu ponúkať šetrnejšie alternatívy obľúbených kozmetických prípravkov.

Peeling z prírodného polyméru P3HB je súčasťou aj ručne vyrábaných mydiel s kokosovou vôňou.

Coconut Peeling Milk odstraňuje odumreté kožné bunky a nečistoty z pokožky. Kožu navyše jemne hydratuje a vďaka obsahu mandľového oleja ju tiež zanecháva zamatovo hebkú. Mlieko získalo názov podľa svojej nádhernej kokosovej vône a podoby prírodného polyméru P3HB, ktorý pripomína drobné kúsky kokosu.

Šetrný variant peelingu môžete predstaviť blízkym na Štedrý deň pomocou výhodných balíčkov:

  • s vianočným balíčkom telovej kozmetiky s peelingovým mydlom,
  • s balíčkom pre mužov, ktorý zjemňuje, regeneruje a zdokonaľuje podráždenú pokožku nielen po holení.

Vedci stále prichádzajú na nové spôsoby, ktorými možno využiť prírodný polymér P3HB. NAFIGATE Cosmetics chce skúšať všetky, ktoré sa budú dať aplikovať v kozmetike.

Sledujte, ako sa vyvíja cesta šetrnej kozmetiky na Facebooku NAFIGATE Cosmetics.