Máte doma sadu činiek? Dokúpte si lavičku na cvičenie
Máte doma sadu činiek? Dokúpte si lavičku na cvičenie

Kto raz vyskúša cvičiť s činkami, činky už nikdy neodloží. Dvíhať železá nie je cvičenie len pre mužov. Dámy podľahnú posilňovaniu rovnako rýchlo ako muži. Stačí, aby po pár týždňoch spozorovali účinky posilňovania na svojom tele a kardio pôjde rýchlo bokom. S činkami je možné cvičiť nielen v posilňovni, ale tiež doma. Sú skladné a ponúkajú veľké možnosti vo variabilite cvikov. Ak už máte doma sadu činiek, tak vám odporúčame k činkám dokúpiť lavičku na cvičenie.

Posilňovanie je efektívne cvičenie, ktoré nenudí

K posilňovaniu v domácom prostredí naozaj nepotrebujete veľa. Ak bývate v malom byte, tak si kúpte nakladacie činky. Tie sa skladajú z tyčí a rôzne ťažkých kotúčov. Počas cvičenia na zemi sa vám bude hodiť podložka na cvičenie. Ľudia bývajúci vo väčšom dome môžu vsadiť na sadu činiek a k nim si kúpiť lavičku na cvičenie. Lavička na cvičenie rozšíri možnosti tréningu a dá sa využiť nielen na posilňovanie s činkami. Ešte ste s posilňovaním nezačali a rozmýšľate, aké výhody vám dvíhanie činiek prinesie? Počas dynamických a kardio cvičení síce rýchlo chudnete, ale na tele vám zostane previsnutá koža. Posilňovanie dokáže nielen spáliť tuky, ale tiež formovať. Možno sa vám bude prvé týždne zdať, že ste ťažší, ale tento úkaz je daný tým, že sa tuk vo vašom tele bude meniť na svaly. Váha bude stáť, zo začiatku možno aj stúpať, ale ak sa zmeriate, tak zistíte, že vám ubudli centimetre zo všetkých partií tela. Pri cvičení s činkami ide hlavne o súmernú postavu a zdravé telo. Po pár tréningoch pocítite, že máte lepšie držanie tela, prestane vás bolieť chrbát a budete mať viac sily. Obrovskou výhodou je i to, že posilňovanie je druh športu, ktorý vás nebude nudiť. S činkami sa dá precvičiť celé telo a variabilita cvikov je nekonečná.

Lavice na cvičenie na domáce využitie

Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a zistíte, že ponuka lavičiek na cvičenie je široká. Medzi základne typy lavičiek na cvičenie doma patria tieto:

  • Na cvičenie s činkami sú vhodné rovné lavice, ktoré nezaberú veľa miesta. Ideálne sú na cvičenie s nakladacími činkami i jednoručkami. Sú stabilné a ich polstrovanie pri vzpieraní veľmi pohodlné.
  • Na precvičovanie stredu tela sú určené šikmé lavice. Nebojte sa, že by ste ich nevyužili na formovanie ostatných častí tela. Počas brušákov si môžete do rúk vziať činky a dáte zabrať aj pažiam.
  • Veľmi multifunkčné sú nastaviteľné lavice, u ktorých je možné meniť sklon operadla i celkovú polohu.

Okrem týchto typov lavíc sa hlavne v posilňovniach stretnete s bench lavicami, scottovými lavicami a multifunkčnými typmi spojenými s rôznymi stojanmi na činky.