Nádherné prostredie, perfektné svahy a nezabudnuteľnú lyžovačku zažijete jednoznačne v rakúskom lyžiarskom stredisku Nassfeld, ktoré si ľudia obľúbili už pred niekoľkými rokmi. Vývoj však ide neustále dopredu, modernizácia mesta výrazne pokročila a pre turistov čaká množstvo skvelých noviniek a atrakcií, a to nielen na svahu, ale i v miestnych hoteloch.

Najobľúbenejšie lyžiarske stredisko v Rakúsku

Vyše sto kilometrov zjazdoviek rôznych obtiažností, výškový rozptyl lyžiarskych tratí z údolia na vrcholy až 1400 metrov, stopercentné pokrytie zasnežovacími systémami, zábavný park pre malých i veľkých … Kto pozná Alpy, veľmi dobre vie, že nejde o nič neobvyklé, veď takýto štandard sa poskytuje takmer „na každom rohu“. Ak sa predsa len rozhodnete pre toto neobyčajné lyžiarske stredisko, dajte si pozor, aby ste sa nestratili. Pýtate sa prečo?

Pestrosť zjazdovky môže mať za následok to, že sa nebudete vedieť zorientovať. Predtým, než sa rozhodnete vyskúšať všetky trate, majte na pamäti, že za každou druhou zatáčkou čaká nejaké prekvapenie. Lyžiari obdivujú takmer na každom rohu nádherné vyhliadky, ktoré sa otvárajú z mnohých miest. Svahy sú dokonale tvarované a sú odlišné od klasických terénov aké máme napríklad na Slovensku.

K výnimočnej atmosfére prispieva i nevyhnutný dych juhu. Na talianskej hranici tomu sotva môže byť inak, keďže more je odtiaľ vzdialené vzdušnou čiarou okolo 100 kilometrov a slnečných lúčov si v Nassfelde užijete s výrazne vyššou pravdepodobnosťou než v severne ležiacich rakúskych strediskách. Tak čo poviete, aj vy si prídete užiť jarnú dovolenku do tohto nezabudnuteľného rakúskeho strediska? Spravte radosť sebe i vašej rodine a spoznajte jedno z najobľúbenejších stredísk, ktoré môžete nájsť práve v Rakúsku.

 

FOTO: © sgabby2001 / Dollar Photo Club