Elektrobicykel verzus klasický bicykel – čo sa vám oplatí viac?
Elektrobicykel verzus klasický bicykel – čo sa vám oplatí viac?

Chceli by ste si kúpiť nový bicykel? Uvažujete o tom, na aké trasy ho budete využívať, a koľko času na ňom budete tráviť? Určite sa vám oplatí o tom poriadne popremýšľať, pretože výber bicykla môže byť hotová veda. Ide o dlhodobú záležitosť, teda pokiaľ vás to neomrzí hneď po prvých pár kilometroch. Vyberte si ten najvhodnejší pre vás, jazdite opatrne a užívajte si vietor vo vlasoch.

Jazdu na bicykli má dnes v obľube už veľa ľudí, a preto sa postupne stávajú menej dostupným tovarom, pretože materiály na ich výrobu kvôli momentálnej pandémii nie sú až tak dostupné. Napriek tomu, keď viete, kde môžete hľadať, určite nájdete taký, na ktorý si sadnete ako uliaty. A možno nájdete aj taký, ktorý bude bicyklovať rovno za vás. Elektro bicykle sú už dlhšie v móde a majú kopec výhod. Aj nevýhod, vlastne ako skoro všetko. Poďme sa bližšie pozrieť na to, aký bicykel sa vám viac oplatí a podľa čoho si môžete vyberať.

Bicyklovanie ako srdcová záležitosť

O športoch sa hovorí, že sú srdcovou záležitosťou. Ak patríte aj vy k milovníkom cyklistiky a milujete jazdu na bicykli v akomkoľvek teréne, určite viete o čom píšeme. Bicykel môže byť vašou súčasťou na vašich cestách do práce, na výletoch po cyklistických chodníkoch či na jazdách cez lúky, lesy a hory. Na každú trasu je určený iný typ bicyklu a vy si môžete zvoliť napríklad horský bicykel, crossový či cestný. Vyberať si môžete aj materiál, z ktorého bude vyrobený, taktiež aj veľkosť rámu, ktorá bude pre vašu jazdu pohodlná.

Zážitok z bicyklovania aj bez kondičky?

Ak sa necítite byť v silnej fyzickej kondícii a bojíte sa dlhších vzdialeností kvôli náročnosti, moderné výdobytky pre vás prinášajú riešenie. Je ním elektro bicykel, ktorý je poháňaný elektrickým motorom. Pomáha tak cyklistovi pri jazde a človek sa pri krútení nemusí až toľko fyzicky namáhať. Vďaka elektro bicyklom môžete mať aj vy kopec zážitkov, ktoré by ste možno s obyčajným bicyklom nedosiahli. Elektro bicyklov je hneď niekoľko druhov, podobne ako obyčajné bicykle sú aj horské elektro bicykle, crossové pre stredne náročný terén alebo aj mestské. Vybrať si môžete aj podľa typu pohonu, ktorý elektro bicykel využíva.

Športové výkony a motivácia

Ak je pre vás nový bicykel motiváciou pre začatie aktívneho športovania, neváhajte s jeho kúpou. Vrelo odporúčame vybrať si ten správny typ pre vás a zažiť na ňom krásne jazdy, vietor vo vlasoch, a pri jazde vo väčšej rýchlosti aj mušky v ústach. Športovanie a fyzická aktivita nesmierne prospeje vášmu zdraviu a jazda na bicykli aj životnému prostrediu. Vymeňte cestu do práce autom za jazdu na bicykli, ktorá vás ráno príjemne nabudí a vy podáte ešte lepšie výkony ako obyčajne.