5 skvelých domácich kardio strojov
5 skvelých domácich kardio strojov

Domáce cvičenie je komfortné, a preto sa k nemu prikláňa čoraz viac športovcov. Domáce kardio stroje ponúkajú efektívny spôsob, ako udržiavať zdravie a formu v optimálnom stave. Svoj tréningový režim oživte jedným z nasledujúcich skvelých kardio strojov. Bez ohľadu na váš výber, každý z nich vám pomôže posilniť srdce, spaľovať kalórie a budovať formu. Nechajte sa inšpirovať a dosahujte svoje ciele prostredníctvom efektívneho domáceho kardio tréningu.

1. Bežecký pás

Bežecký pás je klasikou medzi domácimi kardio strojmi. Jeho výhody zahŕňajú jednoduchú ovládateľnosť, variabilitu rýchlosti a sklonu i možnosť sledovať vývoj tréningu na displeji. Bežiaci pás na doma posilňuje dolnú časť tela a pôsobí ako vynikajúce aeróbne cvičenie, čím podporuje zdravie srdca a spaľovanie kalórií.

2. Eliptický trenažér

Eliptický trenažér kombinuje pohyb nôh a rúk. Počas tréningu funkčne precvičíte kompletne celé telo. Jeho plynulý pohyb šetrí kĺby, čo je ideálne pre ľudí so zraneniami alebo pohybovými problémami. Eliptický tréner posilňuje nohy, zadok, horné končatiny a zlepšuje kardiovaskulárnu kondíciu.

3. Rotoped

Rotopedy sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorí preferujú cvičenie v sede. Tento kardio stroj má podobne ako eliptický trenažér nízky dopad na kĺby, je vhodný pre všetky vekové skupiny. Rotoped precvičuje stehná, lýtka a zadok. Cvičenie na tomto stroji je efektívnym prostriedkom na zlepšenie výdrže.

4. Veslovací trenažér

Veslovanie na trenažéry precvičí celé telo. Do pohybu zapájate svaly na nohách, rukách, brušné i chrbtové svaly. Tento univerzálny stroj podporuje zároveň silový a kardiovaskulárny tréning. Veslovanie je šetrné ku kĺbom a pomáha zlepšovať držanie tela. Veslovanie je ideálny šport pre ľudí so sedavým zamestnaním. Neváhajte a vyberte si trenažér na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

5. Fitness schody

Schody môžu byť vynikajúcim prostriedkom na budovanie kondície a zlepšovanie celkovej svalovej vytrvalosti i kardiovaskulárnej kondície. Chôdza do schodov posilní rôzne svalové skupiny – kompletne celé nohy, zadok i trup. Cvičenie na schodoch je energeticky náročné, schody veľmi pomáhajú pri spaľovaní kalórií a prispievajú k úbytku hmotnosti. Pri cvičení na schodoch je však vždy dôležité začať s primeraným tempom a intenzitou. Náročnosť zvyšujte až postupne.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter