5 tipov, ako začať kempovať

Už miliónkrát ste chceli ísť kempovať a už miliónkrát ste stanovanie odložili? Ak patríte medzi váhavých ľudí, ktorých odrádza nepohodlie, ale láka ich príroda, inšpirujte sa našimi piatimi tipmi. Možno vás konečne presvedčia, že stanovanie je skvelá alternatíva k dovolenku v hoteli.

1. Ujasnite si, prečo chcete kempovať

Prečo chcete kempovať? Ak milujete prírodu, hľadáte lacnejšiu dovolenku a trochu dobrodružstva, kempovanie je to pravé pre vás. Niekoho od kempovania odrádza predstava zníženého hygienického komfortu, iný sa bojí hmyzu alebo sa obáva prechladnutia kvôli chladnejším ránam. Všetky spomenuté proti argumenty kempovania sa dajú vyriešiť tak, že vymeníte klasický stan za stan na auto a dáte si záležať na výbere kempu.

2. Vyberte si miesto na stanovanie

Kempovať sa dá na milión miestach. Upozorňujeme na to, že musí ísť miesta, kde je stanovania povolené. Oficiálne kempingy vám navyše dokážu poskytnúť komfort v podobe sprchy, toaliet, niekedy aj práčky alebo majú k dispozícii reštauráciu. Odporúčame kempovanie pri mori. Vďaka mobilite uvidíte nádherné pláže a historické centrá rôznych miest.

3. Kúpte si poriadny stan

Keď sa na sto percent rozhodnete pre kempovanie, kúpte si poriadny stan. Šetriť sa neoplatí. Stany s jednoduchšou konštrukciou nemusia vydržať výkyvy počasia. Navyše sa lacné stany komplikovane stavajú. Najlepšou voľbou sú už spomínané autostany. Zaručene si zamilujete nádherný výhľad zo strechy auta, pohodlie vďaka spodnému matracu a veľký priestor vo vnútri stanu.

4. Myslite na doplnkovú výbavu

Na stanovanie potrebujete okrem stanu samotného i rôznu doplnkovú výbavu. Medzi základ patrí toto príslušenstvo: karimatka, spacák, plynový varič, pomôcky na varenie a stolovanie, skladacie kempingové sedenie, lampáš a lekárnička.

5. Naplánujte si aktivity

Myslite na to, že počas vášho pobytu pod stanom nemusí byť len pekné počasie. Je jasné, že ak vyjde slniečko, nahodíte plavky a budete sa opaľovať alebo hrať loptové hry. Ak sa zatiahne, odporúčame preskúmať okolie pomocou bicyklov. Bicykle do kempu prevezú nosiče bicyklov. Pribaľte si so sebou tiež aktivity na večer – stolové hry, knihy, karty a hudobný nástroj kemperov – gitaru.