Je váš matrac príliš tvrdý? Kúpte si topper

Odhadnúť tvrdosť matraca je neľahká úloha aj v kamennej predajni. Nehovoriac o tom, že väčšina ľudí kupuje matrace z dôvodu lepšej ceny na internete. Nič nehovoriace tabuľky s údajmi o tvrdosti matraca sú občas zavádzajúce. V závere sa stane, že až počas spánku zistíte nevhodnosť matraca, ktorý sa vám zdá príliš tvrdý alebo mäkký. V tomto momente na scénu prichádza vrchný matrac tzv. topper.

Pre dlhšiu životnosť matraca i pre väčšie pohodlie

Vrchný matrac má dve hlavné funkcie. Prvou je zvýšiť pohodlie pri spánku a druhá funkcia tkvie v ochrane hlavného matraca. Kvalitné matrace vyrobené z latexu alebo pamäťovej peny by mali vydržať roky. Lenže niekedy sa stane v posteli malá nehoda a povrch matraca je nadobro zničený. Ak je na matraci položený topper, nehôd sa obávať nemusíte. Topper ochráni hlavný matrac nielen pred znečistením, ale tiež pred rýchlym vyležaním.

Pohodlné a zdravé spanie vďaka topperu

Topper je skvelá pomôcka na udržanie hygieny lôžka. Topper sa jednoducho čistí vďaka možnosti prania v práčke. Vrchný matrac sa vyrába z rôznych materiálov, ktoré eliminujú zdravotné problémy. Napríklad antibakteriálna vložka je zárukou, že sa u vás neprejavia známky alergie. Topper je nevyhnutnou pomôckou pre ľudí, ktorí sa počas spánku nadmerne potia alebo majú problémy s kĺbmi. K topperu je možné dokúpiť poťahy, ktoré v zime udržujú teplo v lôžku, v lete chladia alebo sú umývateľné.

Dlhá životnosť hlavného matraca

Matrace majú životnosť 5 až 10 rokov. Životnosť matracov závisí od toho, aké rošty do postele používate a tiež od vrchného matraca. Vďaka vrchnému matracu bude hlavný matrac aj po uplynutí odporúčanej životnosti vyzerať stále ako nový. Topper je zväčša hrubý 5 cm. Táto hrúbka je dostatočná na to, aby k matracu neprenikol pot a iné nečistoty. Zároveň centimetre navyše prispievajú pri vstávaní k pohodlnejšiemu došľapu na zem.

Využitie toppera na rôzne spôsoby

Vrchný matrac je možné využiť nielen ako ochranu hlavného matraca. Je dostatočne hrubý a pohodlný na to, aby slúžil ako dočasné lôžko pre návštevy. Topper sa dá zložiť a preniesť na stanovačku či do chalupy. A ak vás omrzí partnerovo chrápanie, vyžeňte ho aj s topperom do obývačky. Dobrá správa je, že vrchné matrace nie sú drahé, čo umožňuje si dopriať najvyššiu kvalitu.